להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או חייגו: 077-803-5894

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  נהגי רכבים חשמליים מחפשים יותר ויותר פתרונות טעינה יעילים וידידותיים למשתמש. מרכיב חיוני בפתרונות הטעינה הללו הוא כבל טעינה אמין, התואם לדגם הרכב המסוים. במקרה של MG, לדגמים פופולריים כגון MG MGB, MG4 ו-MG Marvel R יש דרישות ברורות של כבלי טעינה.

  בחירת כבל הטעינה המתאים היא חיונית כדי להבטיח העברת אנרגיה בטוחה ויעילה. כבלי טעינה זמינים בדרך כלל באורכים שונים וביכולות כוח שונות (למשל, חד פאזי 16A או תלת פאזי 16A). חשוב לבחור את הכבל המתאים, מכיוון שלכל רכב יש רמת קבלה מרבית של זרם.

  תאימות כבלים

  דגמי MG

  רכבים חשמליים של MG הפכו פופולריים יותר ויותר בשנים האחרונות, ומציעים אפשרויות מסוגננות וידידותיות לסביבה לצרכנים. ישנם מספר דגמים שונים של MG, אשר כולם דורשים כבלי טעינה תואמים לטעינה יעילה. כמה דגמי MG EV פופולריים כוללים:

  • MG ZS
  • MG Marvel R

  זה חיוני להבטיח כי נעשה שימוש בכבל הטעינה הנכון עבור כל דגם ספציפי כדי לייעל את תהליך הטעינה.

  סוגי מחברים

  דגמי MG משתמשים בסוגי מחברים מסוג 2 ו-CCS לצרכי הטעינה שלהם. מחברים מסוג 2 נמצאים בשימוש נרחב ברוב מדינות אירופה, כולל ישראל, מה שהופך אותו לבחירה סטנדרטית לתאימות עם תשתית טעינה ציבורית, עמדות טעינה ביתיות ומטענים ניידים.

  המחבר מסוג 2 תומך בטעינה איטית ומהירה כאחד. לטעינה איטית, נדרש כבל 3 פינים לסוג 2, בעוד שכבל מסוג 2 לסוג 2 משמש לטעינה מהירה. מחבר CCS, לעומת זאת, משמש בעיקר לטעינה מהירה. במקרה זה, כבל CCS קשור זמין בנקודות הטעינה, ומסיר את הצורך בכבלים נוספים.

  בבחירת כבל טעינה תואם לרכב חשמלי MG, יש לקחת בחשבון את הגורמים הבאים:

  • אורך כבל: בחר אורך כבל נוח למצבי טעינה ביתיים וציבוריים. כבלים מגיעים בדרך כלל באורך של 5 עד 10 מטרים, ומציעים רמות שונות של גמישות בהתאם לצרכי המשתמש.
  • אמפר: כבלים בעלי זרם גבוה יותר (כגון 32A) תומכים בטעינה מהירה יותר ותואמים לאחור עם ספקי זרם נמוך יותר. לכן, בחירה בכבל בעל זרם גבוה יותר יכולה להיות תכליתית יותר עבור מצבי טעינה שונים.

  כדי להבטיח תאימות לכל דגמי MG, יש לבחור בכבל טעינה מסוג 2 לסוג 2. ניתן להשתמש במחבר מסוג 2 עם עמדות טעינה ציבוריות, יחידות טעינה ביתיות, כמו גם מטענים ניידים. יתר על כן, כבל 32A יכול לספק יכולות טעינה איטית ומהירה, מה שהופך אותו לבחירה נוחה עבור בעלי רכבים חשמליים של MG.

  מהירויות טעינה

  אורך כבלים

  מהירות הטעינה של רכב MG חשמלי (EV) תלויה מאוד באיכות ובאורך של כבל הטעינה בשימוש. בעת בחירת כבל טעינה, חיוני לקחת בחשבון את המרחק בין יחידת הטעינה לרכב. בדרך כלל, מומלץ להשתמש בכבלים קצרים יותר, מכיוון שהם יכולים לספק מהירויות טעינה מהירות יותר. בדרך כלל ישנם שלושה אורכי כבלים עיקריים זמינים:

  • כבלים קצרים (3-5 מטרים): כבלים אלה ניידים יותר ומציעים זמן טעינה מהיר יותר, כל עוד יחידת הטעינה נמצאת בקרבת מקום.
  • כבלים בינוניים (5-10 מטר): כבלים אלו מספקים גמישות רבה יותר מבחינת המרחק, אך עשויים להפחית מעט את מהירויות הטעינה.
  • כבלים ארוכים (10+ מטרים): כבלים אלה מציעים את טווח ההגעה הרב ביותר, אך עלולים לגרום לטעינה איטית יותר עקב התנגדות מוגברת.

  יציאות חשמל

  תפוקות כוח שונות יכולות להשפיע על מהירויות הטעינה של MG. ניתן לסווג שיטות טעינה לטעינה איטית, מהירה ומהירה. להלן סיכום של תקני הטעינה ותפוקות הכוח הנלוות עבור MG:

  • טעינה איטית (3.7-7.4 קילוואט): שיטת טעינה איטית דורשת בדרך כלל כבל 3 פינים לכבל מסוג 2 ולוקח כ-5 עד 8 שעות להטעין MG בבית. זה עשוי להשתנות בהתאם לדגם הרכב ולמצב הטעינה (SOC) כאשר הטעינה מתחילה.
  • טעינה מהירה (7-22 קילוואט): טעינה מהירה משתמשת בכבל מסוג 2 עד סוג 2 ובדרך כלל לוקח בין 4 ל-7 שעות לטעינה מלאה של MG. חשוב לציין שדגמי MG מסוימים, כמו MG ZS, כוללים מטען מובנה של 7 קילוואט, המגביל את מהירות הטעינה ל-7 קילוואט גם כאשר הם מחוברים למטען מהיר עם תפוקה מדורגת גבוהה יותר.
  • טעינה מהירה (50 קילוואט DC): טעינה מהירה עבור MG דורשת מחבר CCS קשור, המהווה חלק מיחידת הטעינה. עם טעינה מהירה, ניתן להשיג טעינה של 80% בדרך כלל תוך כ-35 עד 40 דקות, בהתאם ל-SOC של הרכב כאשר הטעינה מתחילה.

  כאשר בוחרים כבל טעינה ושיטה עבור MG, חיוני לקחת בחשבון הן את אורכי הכבלים והן את תפוקות הכוח כדי להבטיח חווית טעינה יעילה ונוחה.

  טיפול ותחזוקה

  טיפים לטיפול

  טיפול בכבל הטעינה של רכב חשמלי מסוג MG חשוב על מנת להבטיח את אורך חייו ואת השימושיות שלו. הנה כמה עצות לטיפול:

  • אחוז תמיד במחבר הטעינה בידית ולא בכבל עצמו.
  • הימנע מכיפוף או פיתול חד של הכבל בזמן הטעינה.
  • שמור על ניקיון מחברי הטעינה על ידי ניגובם מעת לעת עם מטלית יבשה.
  • בדוק את המחברים והכבל באופן קבוע לאיתור בלאי או נזק.
  • אין להכניס או להסיר בכוח את מחבר הטעינה מיציאת הטעינה של הרכב.

  פתרונות אחסון

  אחסון נכון של כבל הטעינה חיוני לשמירה על נקיון והפעלה. להלן מספר פתרונות אחסון:

  • סליל את הכבל בצורה מסודרת כדי למנוע קיפולים וסיבוכים.
  • אחסן את הכבל באזור יבש ומאוורר היטב כדי למנוע רטיבות ועיבוי.
  • השתמש במארגני כבלים או ווים כדי לשמור את הכבל מוגבה וממנו.
  • שקול להשקיע בתיק או בתיק לאחסון כבלים להגנה נוספת וניידות.

  על ידי ביצוע טיפים לטיפול ותחזוקה אלה, בעלי רכבים חשמליים של MG יכולים להבטיח שכבל הטעינה יישאר במצב תקין, ובסופו של דבר להאריך את תוחלת החיים והאמינות שלו.

  כותבת המאמר: מיכל קינן

  חובבת טבע ומסוקרנת טכנולוגית

  היי, אני מיכל. כבת לדור שלישי של בני קיבוץ, החיבור שלי לטבע הוא מבטן ולידה. הפעילות שלי באתר אקו פאוור היא מתוך אג׳נדה אמיתית לקדם את נושא איכות הסביבה (וכמובן גם מתוך חיבה לטכנולוגיה וחדשנות). מוזמנים לקרוא עוד עלינו.

  התקשרו: 077-803-5894