להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או חייגו: 077-803-5894

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  עולם הרכב החשמלי מתפתח במהירות, ועם הצמיחה הזו מגיעה דרישה מוגברת לפתרונות טעינה מהירים ויעילים. אחת האפשרויות הפופולריות שצצה בשנים האחרונות היא עמדת הטעינה של 11 קילוואט. פתרון טעינה זה הוא אופטימלי לבעלי רכבי רכב שדורשים שיטה מהירה ונוחה להטעין את רכביהם, תוך שהם יכולים להשתתף בטעינת לילה בבית או במקום העבודה שלהם.

  משתמשי רכב חשמלי רבים בוחרים בעמדת הטעינה של 11 קילוואט בשל תפוקת ההספק הגבוהה שלה בהשוואה למטענים של 7.4 קילוואט, מה שמפחית משמעותית את זמני הטעינה. בדרך כלל, מטענים אלה יכולים להטעין רכב חשמלי במלואו תוך כ-6 עד 8 שעות, מה שהופך אותם לבחירה אטרקטיבית עבור אלה שרוצים למזער את זמן ההמתנה. יתר על כן, עמדות הטעינה של 11 קילוואט תואמות לדגמי רכב חשמליים שונים ומשתמשות בזרם תלת פאזי סטנדרטי לביצועים מיטביים.

  היתרונות של עמדות טעינה של 11kW

  זמן טעינה מהיר יותר

  עמדות טעינה של 11kW מספקות חווית טעינה משופרת לבעלי רכב חשמלי. בהשוואה למטען של 7.4kW, מטען 11kW מסוגל לטעון רכב חשמלי במלואו תוך כ-6-8 שעות, ומצמצם את זמן הטעינה באופן משמעותי. זה הופך את עמדות הטעינה של 11kW לאפשרות נוחה יותר עבור אלה שרוצים להטעין את המכוניות החשמליות שלהם בן לילה או במהלך יום עבודה.

  יעילות אנרגטית

  מלבד זמני טעינה מהירים יותר, עמדות טעינה של 11kW תורמות גם ליעילות אנרגטית מוגברת. על ידי הדרגתיות של אספקת החשמל, משתמשים יכולים להפחית את צריכת האנרגיה הכוללת שלהם. בנוסף, עמדות טעינה אלו יכולות לתמוך במקורות אנרגיה מתחדשים, כגון אנרגיית שמש ורוח, פוטנציאל לייצב ייצור חשמל משתנה ולעזור לשלב אותם בצורה חלקה יותר ברשת.

  יתרה מכך, התקנת עמדות טעינה של 11kW בבתי עסק או במשרדים מציעה יתרונות מעבר לנוחות וידידותיות לסביבה. מתן עמדות טעינה לרכב באתר יכולה למשוך לקוחות ועובדים מודעים לסביבה, להפגין מחויבות לפרקטיקות ברות קיימא ולשפר את המוניטין של העסק.

  כבלי תאימות וטעינה

  קישוריות לרכב

  כאשר מדובר בעמדות טעינה של 11kW, חיוני לקחת בחשבון את התאימות של הרכב לכבל הטעינה. כלי רכב חשמליים (EVs) והיברידית פלאג-אין באירופה משתמשים בתקן הנקרא מחבר Type 2, שעובד עם כל עמדות הטעינה, ללא קשר לקיבולתן.

  עבור חווית הטעינה היעילה ביותר בעמדת טעינה של 11 קילוואט, חיוני שלרכב יהיה מטען תלת פאזי מובנה. זה מאפשר לרכב לנצל את מלוא קיבולת 11kW של עמדת הטעינה. עם זאת, גם אם לרכב יש מטען מובנה חד פאזי, הוא עדיין יכול להיטען בעמדת טעינה של 11kW, אך בקיבולת נמוכה יותר של כ-3.7kW.

  תקני כבלים

  ישנן ארבע וריאציות עיקריות של כבלי טעינה, בהתאם לתשתית החשמלית של עמדת הטעינה והמטען המשולב של הרכב:

  • חד פאזי, 16A
  • חד פאזי, 32A
  • תלת פאזי, 16A
  • תלת פאזי, 32A

  כדי להטעין בהספק של 11kW, יש לבחור בכבל טעינה תלת פאזי, 16A. כבל מסוג זה מתאים הן לרכבים חשמליים מלאים והן להיברידית פלאג-אין ומבטיח שתהליך הטעינה מתרחש ברמת היעילות הגבוהה ביותר האפשרית.

  עם זאת, אם רוצים הספק טעינה מרבי של 22kW, יש צורך בכבל טעינה תלת פאזי, 32A.

  תחזוקה ובטיחות

  בדיקות שגרתיות

  חיוני לבצע בדיקות סדירות של עמדת טעינה של 11kW כדי להבטיח את פעולתה בטוחה ויעילה. בדיקות כאלה צריכות לכלול:

  • בודק אם יש סימנים גלויים של נזק למטען ולכבלים.
  • ודא שהכבלים מאוחסנים בצורה מאובטחת.
  • הערכת רכיבי המטען לבלאי.

  ניקוי תקופתי של הציוד נחוץ גם כדי לשמור על ביצועיו ולשמור על הסביבה בטוחה למשתמשים.

  הגנה מפני עומס יתר

  כדי למנוע סכנות פוטנציאליות ונזק לעמדת הטעינה או לרכב החשמלי, יש לנקוט אמצעי הגנה מתאימות לעומס יתר. אלה כוללים:

  • התקנת מפסקי זרם והתקני זרם שייר (RCDs) כדי להגן מפני קצרים וזרמי דליפה.
  • ניטור קבוע של טמפרטורת המטען והבטחת פיזור חום מיטבי.
  • יישום אמצעים לשמירה על בטיחות המטען בתנאי מזג אוויר קשים, כגון איטום למים והתחשבות בהמלצות היצרן לטעינה בתנאים רטובים.

  על ידי ביצוע הנחיות התחזוקה והבטיחות הללו עבור עמדת טעינה של 11kW, המפעילים יספקו חווית טעינה אמינה וסביבה מאובטחת עבור משתמשי רכב חשמלי.

  כותבת המאמר: מיכל קינן

  חובבת טבע ומסוקרנת טכנולוגית

  היי, אני מיכל. כבת לדור שלישי של בני קיבוץ, החיבור שלי לטבע הוא מבטן ולידה. הפעילות שלי באתר אקו פאוור היא מתוך אג׳נדה אמיתית לקדם את נושא איכות הסביבה (וכמובן גם מתוך חיבה לטכנולוגיה וחדשנות). מוזמנים לקרוא עוד עלינו.

  התקשרו: 077-803-5894