כבל טעינה לעמדה ציבורית

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או חייגו: 077-803-5894

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  ככל שהאימוץ של כלי רכב חשמליים הולך וגדל בעולם, הצורך בפתרונות טעינה נגישים ונוחים הופך חשוב יותר ויותר. אחד המרכיבים המרכזיים במערכת האקולוגית הזו הוא כבל הטעינה, המחבר רכבים חשמליים לעמדות טעינה ציבוריות. כבלים אלה מגיעים בסוגים ומפרטים שונים, גורמים חשובים שבעלי רכבי רכב צריכים להבין כדי לטעון את כלי הרכב שלהם ביעילות בעמדות ציבוריות.

  עם מחברים שונים ויציאות חשמל זמינים, בחירת כבל הטעינה המתאים לעמדות ציבוריות יכולה להיות מאתגרת. בין המחברים הנפוצים ביותר הוא SAE J1772, התואם הן לעמדות טעינה ברמה 1 והן לרמה 2. עם זאת, עמדות טעינה ציבוריות מצוידות בדרך כלל בשקעים מסוג 2, הידועים גם בשם תקעי Mennekes, אשר מתאימים לתקעים מסוג 1 וסוג 2 במכוניות חשמליות.

  סוגי עמדות טעינה ציבוריות

  רמה 1 AC

  עמדות טעינה AC ברמה 1 משתמשות בשקע סטנדרטי בקיר (110-120 וולט) המציע בדרך כלל מהירויות טעינה איטיות. עמדות אלו מתאימות ביותר למצבים בהם רכב חשמלי יחנה לתקופה ממושכת. כמה היבטים מרכזיים כוללים:

  • מהירות טעינה: בסביבות 3 עד 8 קילומטרים של טווח לשעה
  • מתאים לטעינה בבית ובמקום העבודה
  • סוגי מחברים: J1772 (סוג 1), בשימוש נפוץ עבור רכבים חשמליים שאינם של טסלה

  הערה: זמני הטעינה תלויים בגורמים כגון קיבולת הסוללה, קצב הטעינה וטמפרטורת הסביבה.

  רמה 2 AC

  עמדות טעינה רמה 2 AC מהוות שדרוג משמעותי לעומת עמדות רמה 1 ופועלות על 208-240 וולט. כחלופה מהירה יותר, ניתן למצוא אותם הן בעמדות טעינה ציבוריות ועמדות טעינה ביתיות עם התקנה חשמלית מתאימה. התכונות כוללות:

  • מהירות טעינה: טווח של כ-15 עד 70 קילומטרים לשעה
  • מתאים ל: עמדות טעינה ציבוריות, טעינה בבית ובמקום העבודה
  • סוגי מחברים: J1772 (סוג 1), Mennekes (סוג 2) ומחברים ספציפיים ל-Tesla

  טעינה מהירה DC

  עמדות טעינה מהירה של DC מציעות את מהירויות הטעינה המהירות ביותר וממוקמות בדרך כלל במרחבים ציבוריים שבהם הנהגים צריכים להיטען במהירות במהלך נסיעות ארוכות. הם תואמים לרכבים חשמליים התומכים בטעינה מהירה ויכולים לספק שיפור טווח משמעותי תוך פרק זמן קצר. נקודות מפתח כוללות:

  • מהירות טעינה: בערך 100 עד 500 קילומטרים של טווח לשעה
  • מתאים ל: עמדות טעינה ציבוריות לאורך כבישים מהירים או באזורים עירוניים
  • סוגי מחברים: CHAdeMO, CCS (מערכת טעינה משולבת) ומחברים ספציפיים לטסלה

  משתמשים צריכים תמיד לוודא את התאימות של יציאת הטעינה לפני חיבור כלי הרכב שלהם כדי להבטיח טעינה חלקה ויעילה. על ידי הבנת המאפיינים של שלושת סוגי עמדות הטעינה הללו, בעלי רכבי רכב יכולים למצוא את פתרון הטעינה המתאים לצרכיהם.

  תכונות נפוצות של כבלי טעינה

  קשורים לעומת לא קשורים

  ישנם שני סוגים עיקריים של כבלי טעינה: קשורים ובלתי קשורים. כבלי טעינה קשורים מחוברים באופן קבוע לעמדת הטעינה, מה שהופך אותם לנוחים למשתמשים מכיוון שאין צורך לשאת כבל נפרד. הם עשויים להתאים יותר לעמדות טעינה ציבוריות. כבלים לא קשורים, לעומת זאת, אינם מחוברים לעמדה, מה שמספק גמישות רבה יותר למשתמשים שרוצים להשתמש בכבלים שלהם. זה יכול להיות יתרון, מכיוון שמשתמשים יכולים לבחור כבל ספציפי לרכב שלהם.

  אורך ועובי הכבל

  האורך והעובי של כבלי הטעינה משתנים בהתאם לצרכי המשתמש ולעמדת הטעינה. כבלים ארוכים יותר מספקים גמישות רבה יותר עם חניה אך עשויים להיות מגושמים וקשים יותר לניהול. אורך אופייני לכבלי עמדות טעינה ציבוריות נע בין 3 ל-7 מטרים. עובי הכבל, הנמדד בשטח חתך (מ"ר), קובע לעתים קרובות את זרם הטעינה המרבי – כבלים עבים יותר יכולים להתמודד עם זרמים גבוהים יותר מבלי להתחמם יתר על המידה.

  • אורך: 3 עד 7 מטרים
  • עובי: משתנה בהתאם לזרם הטעינה

  תכונות בטיחות

  בטיחות היא שיקול חיוני בבחירת כבל טעינה לעמדות ציבוריות. כמה תכונות בטיחות נפוצות הכלולות בכבלי הטעינה הן:

  • הגנה מפני טמפרטורת יתר: מונעת מהכבל להתחמם יתר על המידה במהלך הטעינה, ומבטיחה שהוא יישאר בטווח טמפרטורות בטוח.
  • הקלה על מתיחה: מבטיחה שהמחברים מוגנים מפני מתח מוגזם ומפחיתה בלאי של הכבל.
  • מחברים עמידים למים: מחברים בדירוג IP נועדו למנוע חדירת מים, מה שהופך אותם למתאימים לעמדות טעינה חיצוניות.
  • חומרים עמידים בפני UV: מבטיח שהכבל יישאר עמיד ופונקציונלי כאשר הוא נחשף לאור השמש.

  בחירת כבל הטעינה הנכון

  דרישות חשמל

  כאשר בוחרים כבל טעינה לעמדה ציבורית, חשוב לקחת בחשבון את דרישות ההספק של הרכב החשמלי. בדרך כלל, ישנם שני מצבים עיקריים של כבלי טעינה:

  1. מצב 2: לכבל זה הספק מרבי של 2.3 קילוואט וניתן להשתמש בו לטעינת רכב חשמלי באמצעות שקע ביתי רגיל. עם זאת, ייתכן שהוא לא יתאים לעמדות טעינה ציבוריות המספקות תפוקה גבוהה יותר.
  2. מצב 3: כבל זה מחבר לעמדת טעינה ייעודית. עם תפוקת כוח גבוהה יותר, הוא מאפשר טעינה מהירה יותר ותאימות טובה יותר לעמדות ציבוריות.

  הקפד לבחור בכבל טעינה המתאים ליכולות הכוח של עמדת הטעינה, שכן כבלים ועמדות טעינה לא תואמים עלולים להוביל לטעינה איטית יותר ולנזק אפשרי לרכב.

  YouTube video

  תאימות לרכב

  בנוסף לדרישות הכוח, חיוני לוודא שכבל הטעינה הנבחר תואם לרכב הספציפי. ישנם שני סוגי מחברים עיקריים עבור רכבים חשמליים:

  • סוג 1: נמצא בעיקר ברכבי רכב אמריקאיים ואסייתים.
  • סוג 2: בשימוש נפוץ ברכבי רכב אירופאיים ובעמדות טעינה ציבוריות רבות.

  נהגים צריכים להתייעץ עם מדריך המידע של הרכב שלהם או ליצרן רכב כדי לקבוע את סוג המחבר המתאים. בעת שימוש בעמדות טעינה ציבוריות, מומלץ בדרך כלל לבחור בתקע טעינה מסוג 2, מכיוון שהוא נחשב למחבר האוניברסלי. עם זאת, מתאמים זמינים למי שבבעלותם רכבים עם מחברים מסוג 1, המאפשרים להם להטעין בעמדות עם שקעי תקע מסוג 2.

  לסיכום, בחירת כבל הטעינה המתאים לעמדה ציבורית מחייבת התייחסות הן לדרישות הכוח והן לתאימות הרכב. על ידי הבטחה שהכבל הנבחר עומד בקריטריונים אלה, משתמשי רכב יכולים לחוות טעינה בטוחה, יעילה ונוחה בעמדות ציבוריות.

  כותבת המאמר: מיכל קינן

  חובבת טבע ומסוקרנת טכנולוגית

  היי, אני מיכל. כבת לדור שלישי של בני קיבוץ, החיבור שלי לטבע הוא מבטן ולידה. הפעילות שלי באתר אקו פאוור היא מתוך אג׳נדה אמיתית לקדם את נושא איכות הסביבה (וכמובן גם מתוך חיבה לטכנולוגיה וחדשנות). מוזמנים לקרוא עוד עלינו.

  התקשרו: 077-803-5894