להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או חייגו: 077-803-5894

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  הביקוש הגובר לרכבים חשמליים הוביל לפיתוח פתרונות טעינה שונים כדי לתת מענה לצרכים שונים. התקדמות אחת כזו בתחום טעינת רכב חשמלי היא הצגת עמדות טעינה של 22 קילוואט. עמדות אלו מספקות אפשרות טעינה מהירה יותר בהשוואה למטענים רגילים ברמה 2 ועוזרות למזער את זמן ההמתנה לטעינה מלאה.

  עמדת טעינה של 22 קילוואט פועלת בקטגוריית טעינה ברמה 2 ויכולה להטעין רכב חשמלי במלואו תוך כ-3-4 שעות. בתור המטענים המהירים ביותר ברמה 2, הם מציעים אלטרנטיבה נוחה מבלי להגיע למורכבות ולעלות של עמדות טעינה מהירה DC ברמה 3. זה הופך אותם למתאימים גם לטעינה ביתית וגם לטעינה מסחרית, מה שמבטיח לבעלי רכבי רכב גישה לפתרונות טעינה יעילים.

  תכונות מוצר

  מהירות טעינה

  עמדת הטעינה של 22kW מציעה יכולות טעינת AC מהירות שיכולות לספק עד 90 מייל של טווח טעינה לשעה. עמדת טעינה תלת פאזית זו של 415V AC יכולה להטעין ביעילות כלי רכב חשמליים, מה שהופך אותה לתוספת חשובה לכל מיקום הזקוק לפתרון טעינה מהיר ואמין.

  תאימות

  עמדות הטעינה הללו נועדו להיות תואמות לכל רכב חשמלי סוללה בשוק. העמדות תומכות בתקעי מחבר מסוג 2 עם כבלים, מה שמבטיח תאימות רחבה לדגמי מכוניות חשמליות שונות. בנוסף, עמדות הטעינה מציעות איזון עומסים דינמי (אופציונלי) כדי לאזן בצורה בטוחה את השימוש באנרגיה בין מטען המכונית החשמלית למכשירים ביתיים או מסחריים אחרים. תכונה זו מבטיחה ניהול אנרגיה יעיל, מה שהופך את תהליך הטעינה לחלק ונוח למשתמשים.

  תכונות בטיחות

  בטיחות היא היבט מכריע בכל עמדת טעינה לרכב חשמלי. עמדת הטעינה של 22kW כוללת תכונות בטיחות מובנות כגון התקן זרם שאריות להגנה מפני דליפה, חיישן טמפרטורת יתר וחיישן זרם רשת מוצמד. יתר על כן, העמדה מגיעה עם אימות RFID, המבטיח גישה ושימוש מאובטחים. זיהוי הזרם המובנה מספק הגנה של 30mA AC ו-6mA DC, ומציע בטיחות נוספת למשתמשים בזמן טעינת הרכבים החשמליים שלהם. בנוסף, עמדת הטעינה קלה לשימוש, וכוללת מסך מגע צבעוני בגודל 10 אינץ' ופרופילי OCPP 1.6J, כולל אפשרויות טעינה חכמות לחוויית משתמש משופרת.

  התקנה והגדרה

  מדריך שלב אחר שלב

  1. בחר מיקום מתאים: מצא מקום בתוך הנכס הקרוב למקור החשמל, נגיש ומרוחק ממכשולים אפשריים.
  2. מצא חשמלאי מורשה: בדוק אם יש חשמלאים המתמחים ביעילות אנרגטית או בהתקנת טעינת רכב חשמלי.
  3. בדוק אם יש צורך בהיתרים: רשויות מקומיות מסוימות עשויות לדרוש אישורים להתקנה. פנה לעירייה המקומית לקבלת מידע.
  4. תכנן את ההתקנה: החשמלאי ינתח את אספקת החשמל, קיבולת לוח החשמל וכל השדרוגים הנדרשים. הם ייצרו תוכנית לניתוב הכבל, הרכבת המטען וחיבור עמדת הטעינה למערכת החשמל.
  5. רכישת המטען: לאחר שדנו בדרישות עם החשמלאי, רכשו עמדת טעינה של 22kW ממוכר בעל מוניטין.
  6. התקן את המטען: החשמלאי יתקין את עמדת הטעינה, כולל תושבת הקיר, ניתוב הכבלים וחיבור למערכת החשמל.
  7. בדוק את המטען: החשמלאי יבדוק את המטען כדי לוודא שהוא פועל כראוי ועומד בכל תקני הבטיחות.
  8. הדגים שימוש: לבסוף, החשמלאי ידריך כיצד לחבר, לטעון את הרכב החשמלי ולהשתמש במטען ביעילות.

  הערכת עלויות

  עלויות ההתקנה עשויות להשתנות בהתאם לגורמים כגון סוג הנכס, מורכבות מערכת החשמל ודרישות ההיתרים המקומיות. בדרך כלל, בעלי בתים עשויים להוציא בסביבות 3,500-10,000 ₪ על התקנת עמדת טעינה של 22kW. ניתן לחלק את העלויות המשוערות ל:

  • עמדת טעינה: כ-1,200-2,700 ש"ח למטען 22kW עצמו.
  • עבודת התקנה: כ-1,500-6,000 ₪ לעבודת החשמלאי, בהתאם למורכבות ומשך תהליך ההתקנה.
  • היתרים ובדיקות: כ-800-1,300 ₪ לאישורים ובדיקות הנדרשות על ידי רשויות מקומיות.
  • חומרים נוספים ושדרוגים: עלויות נוספות עשויות לחול אם יש צורך בשדרוג מערכת החשמל או אם נדרשים חומרים מיוחדים לניתוב והרכבה של כבלים.

  זכור שעלויות אלו הן הערכות ועשויות להיות שונות על סמך נסיבות אינדיבידואליות והבדלים אזוריים בתוך ישראל. מומלץ להתייעץ עם חשמלאי מורשה או קבלן חשמל כדי לקבל הצעת מחיר מותאמת לפי צרכי נכס ספציפיים.

  יתרונות סביבתיים

  יעילות אנרגטית

  אחד היתרונות המשמעותיים של עמדות טעינה של 22kW לרכבים חשמליים הוא היעילות האנרגטית שלהן. עמדת טעינה של 22 קילוואט יכולה להטעין רכב חשמלי בערך פי שלושה מהר יותר ממטען רגיל של 7 קילוואט, ומסייעת להפחית את זמן הטעינה ולשפר את יעילות האנרגיה הכוללת. מהירות הטעינה המהירה הזו מאפשרת חווית בעלות טובה יותר על רכבי רכב, ובסופו של דבר מקדמת שיעורי אימוץ גבוהים יותר של תחבורה ידידותית לסביבה.

  בנוסף לזמני טעינה מהירים יותר, רכבים חשמליים עצמם בדרך כלל חסכוניים יותר באנרגיה מרכבים עם מנועי בעירה פנימית. מחקר משנת 2021 של משרד האנרגיה מצא כי רכב חשמלי עולה בסביבות 6 סנט לכל מייל נסיעה, בהשוואה לעלות של 10 סנט למייל של רכב מסורתי. ההבדל הזה אומר שנסיעה ברכב חשמלי לאורך 300,000 מייל עשויה לחסוך בסביבות 12,000 דולר בהוצאות דלק, אפילו מבלי לקחת בחשבון את עלויות התחזוקה המופחתות.

  השפעת האקלים

  רכבים חשמליים תורמים באופן חיובי למאמץ העולמי להפחתת פליטת גזי חממה. נכון לשנת 2021, היו יותר מ-41,000 עמדות טעינה נגישות לציבור, המציעות יותר מ-100,000 נקודות טעינה. הזמינות הגוברת של תשתית טעינה מטפחת אימוץ רב יותר של רכבים חשמליים, מה שמוביל להפחתת פליטות ניכרת בהשוואה לרכבים רגילים.

  יתר על כן, ככל שרשת החשמל נעשית נקייה יותר ותסתמך יותר על מקורות אנרגיה מתחדשים, היתרונות האקלים של רכבי החשמל יהיו משמעותיים עוד יותר. בהקשר זה, יישום נרחב של עמדות טעינה של 22kW יכול לשמש כזרז להסתמכות מוגברת על כלי רכב חשמליים, ובכך לתרום להפחתה של הפליטות הכוללות הקשורות לתחבורה.

  כותבת המאמר: מיכל קינן

  חובבת טבע ומסוקרנת טכנולוגית

  היי, אני מיכל. כבת לדור שלישי של בני קיבוץ, החיבור שלי לטבע הוא מבטן ולידה. הפעילות שלי באתר אקו פאוור היא מתוך אג׳נדה אמיתית לקדם את נושא איכות הסביבה (וכמובן גם מתוך חיבה לטכנולוגיה וחדשנות). מוזמנים לקרוא עוד עלינו.

  התקשרו: 077-803-5894