כבל טעינה לרכב חשמלי Type 2

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או חייגו: 077-803-5894

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  רכבים חשמליים צוברים פופולריות ברחבי העולם, ובעלות על אחד מהם מגיעה עם האחריות להבין את תהליך הטעינה. מרכיב חיוני בתהליך זה הוא כבל הטעינה, במיוחד מחבר Type 2, המשמש בעיקר ברחבי אירופה מאז שהוכרז כסטנדרט על ידי האיחוד האירופי. מאמר זה נועד ליידע את הבעלים והחובבים של רכבי רכב על חשיבותו של כבל הטעינה מסוג 2 והתאימות שלו לדגמי רכבי רכב שונים.

  המחבר מסוג 2, המכונה לעתים קרובות Mennekes על שם החברה המעצבת שלו, מציע יכולות טעינה שונות, כולל חד פאזי 16A (3.7kW), תלת פאזי 32A (7.4kW),חד פאזי 16A (11kW) ותלת פאזי 32A (22kW). כבלים אלה יכולים לשמש עם כל רכב המצויד בשקע 7 חורים מסוג 2 והם תואמים לכל נקודות הטעינה הציבוריות מסוג 2, חד פאזי או תלת פאזי או עמדות טעינה ביתיות ללא כבל מחובר. הרבגוניות הזו מבטיחה חווית טעינה חלקה לבעלי רכבי רכב.

  יסודות כבל טעינה

  סקירה כללית מסוג 2

  כבל הטעינה מסוג 2 הוא פתרון טעינה נפוץ עבור כלי רכב חשמליים באירופה. הוא כולל מחבר שבעה פינים בשני הקצוות, מה שהופך אותו לתואם לסוגים שונים של עמדות טעינה. כבל זה משמש בדרך כלל לטעינת לילה בבית או במטענים ציבוריים איטיים יותר, המציעים מהירויות הנעות בין 3kW ל-22kW.

  טעינה ברמה 2 עם כבל מסוג 2 מספקת טווח של 10-25 מיילים לשעה של טעינה. זמן הטעינה תלוי בגורמים כגון דגם המכונית, המטען המשולב, קיבולת הסוללה, התפוקה הזמינה של עמדת הטעינה וגודל כבל הטעינה של הרכב.

  תאימות

  מחבר שבעה פינים מסוג 2 הפך פופולרי באירופה מכיוון שהוא תואם לרוב כלי הרכב החשמליים המודרניים. עם זאת, כמה מכוניות ישנות יותר עדיין משתמשות במחבר חמישה פינים מסוג 1 לטעינה. חיוני לוודא שכבל הטעינה והמחבר מתאימים לדגם הספציפי הנטען.

  בעת בחירת כבל טעינה מסוג 2, שקול את הגורמים הבאים:

  • אורך כבל: בחר כבל באורך מספיק כדי לחבר את הרכב לעמדת הטעינה בנוחות. אורכים נפוצים נעים בין 5 מטרים ל-10 מטרים או יותר.
  • אמפר: ודא שכבל הטעינה והאמפר של העמדה תואמים לדרישות הרכב. רוב העמדות ברמה 2 מציעות גרסאות 16A, 32A או אפילו 63A.
  • מהירות טעינה: מהירות הטעינה משפיעה ישירות על משך הטעינה. למטענים איטיים יותר יש בדרך כלל הספק בין 3kW ל-22kW, בעוד שמטענים מהירים יותר יכולים להגיע ל-50kW או יותר.

  מהירות טעינה

  גורמים המשפיעים על מהירות הטעינה

  קיימים מספר גורמים המשפיעים על מהירות הטעינה של כבל רכב חשמלי מסוג 2. חלק מהגורמים האלה הם:

  • הספק של המטען: מטען בעל הספק גבוה יותר יכול לטעון סוללת רכב מהר יותר. מטענים מסוג 2 מספקים בדרך כלל כ-240 וולט של חשמל.
  • קיבולת המטען המשולב של הרכב: הקיבולת של המטען המשולב של הרכב משחקת תפקיד מכריע בקביעת מהירות הטעינה. מטענים מובנים בעלי קיבולת גבוהה יותר יכולים לקבל יותר כוח לטעינה מהירה יותר.
  • קיבולת סוללה: קיבולות גדולות יותר של סוללות עשויות לדרוש זמני טעינה ארוכים יותר. עם זאת, קצבי הטעינה עשויים להיות מהירים יותר עבור סוללות בעלות קיבולת גדולה יותר.
  • מצב טעינת הסוללה: טעינת הסוללה הנוכחית משפיעה גם על מהירות הטעינה. קצבי הטעינה נוטים לרדת ככל שהסוללה מתמלאת יותר.
  • טמפרטורה: טמפרטורת הסביבה משפיעה ישירות על תהליך הטעינה. טמפרטורות גבוהות מדי או נמוכות מדי עשויות להשפיע על ביצועי הסוללה, וכתוצאה מכך לטעינה איטית יותר.

  הבנת דירוגי הכבלים

  דירוגים שונים של כבלי טעינה קובעים את הזרם והמתח המרביים שהכבל יכול להתמודד. עבור כבלים מסוג 2, התצורות הנפוצות ביותר הן:

  • כבלים חד פאזיים: לכבלים אלו הספק טעינה מרבי של 3.7 קילוואט (16A) או 7.4 קילוואט (32A), בהתאם לאמפרז' הכבל.
  • כבלים תלת פאזיים: לכבלים אלה הספק טעינה גבוה יותר, עם הספק מרבי שנעים בדרך כלל בין 11 קילוואט (16A) ל-22 קילוואט (32A).

  על ידי הבנת הגורמים השונים ודירוגי הכבלים, בעלי רכב יכולים להעריך טוב יותר את זמני הטעינה ולקבל החלטות מושכלות בעת בחירת כבל טעינה מסוג 2 המתאים לצרכיהם. מהירות הטעינה משתנה בהתאם למספר גורמים, אך בחירת כבל הטעינה המתאים יכולה לעזור להבטיח טעינה מהירה ויעילה יותר, מה שהופך את חווית ההרכב החשמלי לנוחה ומהנה אף יותר.

  בחירת כבל

  כשבוחרים כבל טעינה מסוג 2 לרכב חשמלי, חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו אורך הכבל וניהול הכבלים. להלן כמה תת-סעיפים המתייחסים להיבטים אלה.

  אורך כבל

  בחירת אורך הכבל המתאים לרכב חשמלי מבטיחה טעינה יעילה ונוחה. הבחירה באורך הכבל עשויה להשתנות בהתאם לקרבת עמדת הטעינה ומקום החניה. להלן כמה הנחיות כלליות:

  • כבלים קצרים (3 עד 5 מטרים): אלו מתאימים לטעינה ביתית ולחניונים קטנים שבהם עמדת הטעינה קרובה יחסית לרכב.
  • כבלים באורך בינוני (5 עד 10 מטרים): מתאים לעמדות טעינה ציבוריות או לאזורי חניה גדולים יותר שבהם נקודת הטעינה עשויה להיות רחוקה יותר מהרכב.
  • כבלים ארוכים (10 מטר ומעלה): מיועדים למצבים שבהם יש צורך בגמישות, כמו בהגדרות מסחריות, או בעת טעינת רכבים מרובים.

  זכור, כבלים ארוכים יותר יכולים להיות כבדים ומאתגרים יותר לטיפול. מומלץ לבחור באורך כבל העונה על הצרכים ועדיין ניתן לניהול.

  ניהול כבלים

  ניהול כבל נכון מבטיח את אורך החיים והבטיחות של כבל הטעינה. הנה כמה טיפים:

  אחסון: השתמש בפתרון מתאים לאחסון כבלים כמו תיק כבלים, נרתיק או סליל כדי לשמור על בטיחותם מפני נזק וסיבוכים כאשר אינו בשימוש.

  טיפול: הימנע מגרירת הכבל על הקרקע, דריכה עליו או גלגול חפצים כבדים מעליו.

  הגנה: בדוק באופן קבוע אם יש נזק פיזי, שקעים או חתכים בכבל ובמחבר, והחלף כבלים פגומים באופן מיידי.

  ארגון: אם הכבל נמצא בשימוש תכוף במיקום מסוים, כמו בבית, שקול להתקין מארגן כבלים צמוד על הקיר כדי לשמור אותו מסודר ונגיש בקלות.

  על ידי תשומת לב לאורך הכבלים וניהולם, בעלי רכבים חשמליים יכולים להבטיח חווית טעינה בטוחה, יעילה ונוחה.

  כותבת המאמר: מיכל קינן

  חובבת טבע ומסוקרנת טכנולוגית

  היי, אני מיכל. כבת לדור שלישי של בני קיבוץ, החיבור שלי לטבע הוא מבטן ולידה. הפעילות שלי באתר אקו פאוור היא מתוך אג׳נדה אמיתית לקדם את נושא איכות הסביבה (וכמובן גם מתוך חיבה לטכנולוגיה וחדשנות). מוזמנים לקרוא עוד עלינו.

  התקשרו: 077-803-5894