מטען נייד לרכב חשמלי תלת פאזי

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או חייגו: 077-803-5894

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  מטען הרכב החשמלי התלת פאזי הנייד הוא פתרון חדשני לבעלי רכב חשמלי, המספק יכולות טעינה יעילות הן בבית והן בדרכים. ככל ששוק הרכב החשמלי ממשיך לצבור תאוצה, הביקוש לפתרונות טעינה פרקטיים ונגישים גדל במקביל. מטענים תלת פאזיים ניידים מציעים חווית טעינה רב-תכליתית ונוחה, עם יתרונות נוספים של קל להובלה ותואם לדגמי רכב שונים.

  מטענים ניידים אלה, המסוגלים להמיר חשמל תלת פאזי זמין לזרם ישר לטעינה מהירה יותר של רכב חשמלי, ניתן למצוא בבתים, במשרדים ואפילו במרחבים ציבוריים. היכולת שלהם להטעין רכבים חשמליים במהירות וביעילות הופכת אותם לנכס בעל ערך עבור בעלי רכבי רכב, שכן הם יכולים להפחית משמעותית את הזמן הנדרש לטעינה בהשוואה לחלופות קונבנציונליות. זה שימושי במיוחד בנסיעות או במקומות שבהם עמדות טעינה ייעודיות לרכבים חשמליים מוגבלות או אינן זמינות.

  תכונות ויתרונות עיקריים

  יכולות טעינה מהירה

  אחד היתרונות העיקריים של מטען נייד תלת פאזי לרכב חשמלי הוא יכולות הטעינה המהירה שלו. מטענים תלת פאזיים יכולים לספק חשמל בקצב מהיר יותר בהשוואה למטענים חד פאזיים, וכתוצאה מכך זמני הטעינה מופחתים. לדוגמה, כמה מטענים תלת פאזיים יכולים לספק עד 22kW של כוח, מה שמאפשר לרכב לקבל טעינה מלאה תוך פחות משלוש שעות. זה יכול להיות מועיל במיוחד עבור משתמשים הזקוקים לטעינה מהירה או שאינם יכולים להרשות לעצמם להמתין פרקי זמן ממושכים עד לטעינת רכבי החשמל שלהם.

  ניידות ונוחות

  תכונה מרכזית נוספת של מטענים ניידים תלת פאזיים לרכב חשמלי היא קלות השימוש והניידות שלהם. מטענים אלה מתחברים בדרך כלל לסוגי שקעי חשמל שונים, מה שהופך אותם נוחים לבעלי רכבים להטעין את כלי הרכב שלהם בבית או בדרכים. על ידי נשיאת מטען נייד, הנהגים יכולים לנצל הזדמנויות טעינה שונות, כגון טעינה בבית של חבר או בעמדות טעינה ציבוריות המציעות חיבורים תלת פאזיים.

  מטענים תלת פאזיים ניידים מציעים גם גמישות מבחינת קצבי הטעינה. למשתמשים עשויה להיות אפשרות לבחור בין רמות מתח וסוגי שקעים שונים המתאימים לרכביהם. בנוסף, בדרך כלל ניתן להרכיב מטענים אלה לגישה מאובטחת ונוחה בזמן הטעינה.

  בעוד שהאימוץ של כלי רכב חשמליים ממשיך לגדול, מטענים תלת פאזיים ניידים מציעים יתרונות שונים החיוניים לבעלי רכבי רכב שרוצים למקסם את חווית הנהיגה והטעינה שלהם. יכולות טעינה מהירות, ניידות ונוחות הופכים את המטענים הללו לאופציה אטרקטיבית עבור אלה המחפשים להפיק את המרב מחוויית הרכב החשמלי שלהם.

  מפרט טכני

  מתח כניסה ויציאה

  מטען רכב חשמלי תלת פאזי נייד פועל בדרך כלל עם טווח מתח כניסה של 208V עד 480V. טווח מתחים רחב זה מבטיח תאימות למקורות חשמל מגוונים, המספקים מענה לצרכים של אנשים פרטיים, עסקים ומרחבים ציבוריים. המטען יכול לספק מתח מוצא בטווח זה, מה שמבטיח טעינה יעילה ומהירה לרכב החשמלי.

  הספק המקסימלי של מטענים תלת פאזיים ניידים יכול להשתנות, אך מספר דגמים זמינים עם הספק של עד 19.2 קילוואט. מטענים בעלי הספק גבוה כאלה מאפשרים זמני טעינה מהירים יותר ותומכים במגוון רחב של כלי רכב חשמליים.

  סוגי מחברי טעינה

  קיימים מספר סוגי מחברי טעינה לרכבים חשמליים, שכל אחד מהם נועד לתת מענה לאזורים שונים, רמות הספק ותשתיות טעינה שונות. עבור מטענים ניידים תלת פאזיים לרכב חשמלי, סוגי המחברים הנפוצים ביותר כוללים:

  • סוג 1: ידוע גם בשם SAE J1772 או פשוט J1772, מחברים מסוג 1 משמשים בדרך כלל בצפון אמריקה לטעינה ברמה 1 ורמה 2, עם עד 19.2 קילוואט של הספק.
  • סוג 2: ידועים גם בשם Mennekes או IEC 62196, מחברים מסוג 2 נמצאים בשימוש נרחב באירופה ובמדינות אחרות עם תשתית תואמת. הם תומכים בטעינה חד פאזית וגם בטעינה תלת פאזית, ומציעים עד 43.5 קילוואט של כוח.
  • CCS Combo: מערכת הטעינה המשולבת (CCS) היא תקן בינלאומי המשלב את הפונקציונליות של טעינה איטית ומהירה באמצעות מחבר יחיד. ה-CCS Combo 1 (צפון אמריקה) ו-CCS Combo 2 (אירופה ומדינות אחרות) נטענות ב-AC ו-DC, עם רמות הספק שנעות בין 19 קילוואט ליותר מ-100 קילוואט.

  בעת בחירת מטען נייד תלת פאזי לרכב חשמלי, חיוני לבחור דגם עם המחבר המתאים כדי להבטיח תאימות לרכב החשמלי הנטען.

  על ידי התחשבות בדרישות מתח הכניסה והיציאה ובחירת סוג מחבר הטעינה המתאים, משתמשים יכולים למצוא מטען תלת פאזי נייד מתאים לרכב חשמלי שיענה על צרכי הטעינה הספציפיים שלהם.

  תכונות בטיחות והגנה

  מניעת קצר חשמלי

  מטעני רכב חשמלי תלת פאזי ניידים משלבים מנגנוני מניעת קצרים כדי להבטיח את בטיחות המשתמש. מנגנונים אלו פועלים על ידי זיהוי קצרים במערכת וניתוק מיידי של אספקת החשמל, ומונעים נזק פוטנציאלי לרכב ולמשתמש. בנוסף, הם מעוצבים לעתים קרובות עם ממסרי כוח כפולים המשפרים את הבטיחות על ידי ביטול האפשרויות של הפעלה בו זמנית.

  הגנה מפני מתח יתר

  הגנה מפני מתח יתר היא תכונה חיונית נוספת של מטענים ניידים תלת פאזיים לרכב חשמלי. מערכת הגנה זו עוקבת אחר רמות המתח ומתערבת כאשר מתגלה מתח גבוה מדי. על ידי ניתוק החשמל בתגובה למתח יתר, המטען מגן על סוללת הרכב מפני נזק אפשרי ומבטיח שתהליך הטעינה יישאר בטוח ויעיל.

  בקרת טמפרטורה

  בקרת טמפרטורה ממלאת תפקיד חיוני בשמירה על תנאי טעינה בטוחים עבור כלי רכב חשמליים. למטענים תלת פאזיים ניידים יש בדרך כלל חיישני טמפרטורה מובנים המנטרים גם את המטען וגם את סוללת הרכב במהלך תהליך הטעינה. אם מתגלות רמות טמפרטורה חריגות, המטען יכול להתאים אוטומטית את קצב הטעינה או, במקרים קיצוניים, לכבות לחלוטין את תהליך הטעינה. גישה פרואקטיבית זו לניהול טמפרטורה מונעת התחממות יתר ומבטיחה חווית טעינה בטוחה ויעילה.

  כותבת המאמר: מיכל קינן

  חובבת טבע ומסוקרנת טכנולוגית

  היי, אני מיכל. כבת לדור שלישי של בני קיבוץ, החיבור שלי לטבע הוא מבטן ולידה. הפעילות שלי באתר אקו פאוור היא מתוך אג׳נדה אמיתית לקדם את נושא איכות הסביבה (וכמובן גם מתוך חיבה לטכנולוגיה וחדשנות). מוזמנים לקרוא עוד עלינו.

  התקשרו: 077-803-5894