עמדת טעינה ניידת לרכב חשמלי

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או חייגו: 077-803-5894

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  רכבים חשמליים הופכים פופולריים יותר ויותר ככל שיותר אנשים בוחרים לאמץ אפשרויות תחבורה ברות קיימא. עם זאת, אתגר אחד שלעתים קרובות מתמודדים עם בעלי רכבים הוא הזמינות של עמדות טעינה, במיוחד בעת נסיעה למרחקים ארוכים או באזורים עם תשתית מוגבלת. כדי לטפל בבעיה זו, עמדות טעינה ניידות לרכבים חשמליים הופיעו כפתרון רב-תכליתי ונוח לצרכי טעינה תוך כדי תנועה.

  עמדות טעינה ניידות מציעות גמישות וניידות, ומאפשרות לבעלי רכבים חשמליים להטעין את כלי הרכב שלהם בכל זמן ובכל מקום. ניתן לפרוס עמדות אלו בפורמטים שונים, כגון יחידות עצמאיות, נגררים, או אפילו טנדרים גדולים במיוחד המצוידים בציוד טעינה. בנוסף, מטענים ניידים עשויים להציע מגוון אפשרויות טעינה, החל מחיבורי תקע סטנדרטיים בקיר ועד ליכולות טעינה מהירה. פתרונות חדשניים אלה מגבירים את הנגישות לטעינת רכבים חשמליים ומסייעים להעלים את חרדת הטווח הקשורה בדרך כלל לרכבים חשמליים.

  מהירות טעינה וביצועים

  רמות טעינה

  ישנן שלוש סוגים של טעינה עבור כלי רכב חשמליים:

  • רמה 1: הכוונה לטעינת הרכב החשמלי באמצעות שקע רגיל של 120 וולט, בדומה למה שמשמש למכשירי חשמל ביתיים נפוצים. שיטה זו איטית ולרוב לוקח מספר שעות לטעון את הרכב.
  • רמה 2: טעינה ברמה 2 משתמשת בשקע 240 וולט, עם הספק טעינה של כ-6 קילוואט (kW) או מעט יותר. שיטה זו יכולה להוסיף כ-20 מיילים של טווח בשעה אחת של טעינה, מה שהופך אותה למתאימה יותר לעמדות טעינה ביתיות או ציבוריות.
  • טעינה מהירה DC: מכונה לעתים קרובות רמה 3, שיטת טעינה זו מהירה יותר מרמה 2 ומשמשת לרשתות טעינה מהירה של רכבים חשמליים. דוגמה פופולרית היא עמדת Lightning Mobile, שיכולה להטעין עד 80kW עבור טעינה מהירה DC ועד 19.2kW עבור טעינת AC ברמה 2.

  השפעה על קיבולת הסוללה

  קיבולת הסוללה היא גורם חיוני המשפיע על ביצועי הטעינה של רכב חשמלי:

  • סוללות גדולות יותר: רכבים עם קיבולת סוללה גדולה יותר דורשים בדרך כלל תקופות טעינה ממושכות יותר. עם זאת, טווח הנסיעה שלהם בדרך כלל גדל באופן פרופורציונלי.
  • סוללות קטנות יותר: רכבים עם סוללות קטנות יותר עשויות להיטען מהר יותר, אך עלולות להפחית את טווחי הנסיעה עקב אחסון אנרגיה נמוך יותר.

  גורמים כמו דגמי רכב וטכנולוגיות סוללות משפיעים אף הם על ביצועי הטעינה. לדוגמה, חלק מכלי רכב חשמליים תומכים במהירויות טעינה מהירות יותר הודות למערכות מתקדמות לניהול סוללות או ניהול תרמי טוב יותר של ערכות הסוללות.

  יתרונות סביבתיים

  פוטנציאל אנרגיה מתחדשת

  עמדות טעינה ניידות לרכבים חשמליים מציעות הזדמנות ייחודית לשלב מקורות אנרגיה מתחדשים בתהליך הטעינה. במקום להסתמך רק על רשת החשמל הקונבנציונלית, מטענים ניידים יכולים להיות מופעלים על ידי פאנלים סולאריים, טורבינות רוח או מקורות אנרגיה מתחדשים אחרים, מה שמפחית את הביקוש הכולל לדלקים מאובנים. זה יכול להוביל להפחתה בהסתמכות על מקורות אנרגיה לא מתחדשים ולעזור לקדם את השימוש בפתרונות אנרגיה נקיים יותר.

  יתר על כן, עמדות טעינה ניידות יכולות להיות ממוקמות באופן אסטרטגי באזורים עם פוטנציאל אנרגיה מתחדשת גבוה. זה ממקסם את הניצול שלהם באנרגיה נקייה ועוזר לאיזון עומסי רשת מקומיים או לאחסן עודף ייצור אנרגיה מתחדשת.

  הפחתת פליטות

  יתרון משמעותי של עמדות טעינה ניידות לרכב חשמלי הוא הפחתת פליטת גזי חממה. ככל שיותר אנשים מאמצים כלי רכב חשמליים, עמדות טעינה ניידות יכולות לעזור לקדם את השימוש בתחבורה נטולת פליטות על ידי מתן אפשרויות טעינה זמינות, הנותנות מענה לנהגים בתנועה.

  על ידי הפיכת טעינת רכב חשמלי לנגישה יותר, עמדות טעינה ניידות יכולות לעודד אימוץ רחב יותר של כלי רכב חשמליים, ובכך לתרום להפחתת הפליטות הנגרמות על ידי רכבים מסורתיים המונעים בבנזין. השימוש במקורות אנרגיה מתחדשים להנעת מטענים ניידים עוזר לצמצם עוד יותר את טביעת הרגל הפחמנית הכוללת של טעינת רכב חשמלי על ידי הבטחה שהחשמל המשמש מופק ממקורות נקיים.

  בנוסף, הגמישות שמספקת עמדות טעינה ניידות יכולה לייעל את לוחות הזמנים של הטעינה, להפחית את שיא הביקוש והלחץ על רשת החשמל. זה, בתורו, מקטין את הצורך בעמדות כוח נוספות, שעשויות להסתמך על דלקים מאובנים.

  מגמות ופוטנציאל בשוק

  צמיחה אזורית

  בשנים האחרונות, שוק עמדות הטעינה לרכב חשמלי חווה צמיחה משמעותית, המונעת על ידי שינויים אזוריים בביקוש לרכב חשמלי. לדוגמה, בשנת 2021, סין הייתה המובילה העולמית במספר המטענים הזמינים לציבור, עם כ-85% מהמטענים המהירים בעולם ו-55% מהמטענים האיטיים. יותר מ-10 מיליון מכוניות חשמליות היו על כבישי העולם בשנת 2020, עם דגמי סוללה חשמליים שהניעו את ההתרחבות.

  טכנולוגיות עתידיות

  חידושים בטכנולוגיית טעינה ובתשתית צפויים להניע את שוק עמדות הטעינה הניידות לרכבים חשמליים. כמה מגמות מתפתחות בתעשייה כוללות:

  • טעינה אלחוטית: טכנולוגיה זו מאפשרת טעינת רכבים חשמליים ללא צורך בחיבור פיזי לעמדת הטעינה. נהגים מחנים את רכביהם מעל משטח טעינה אלחוטי, המעביר כוח באמצעות שדות אלקטרומגנטיים.
  • החלפת סוללה: זה כרוך בהחלפת סוללות שהתרוקנו בסוללות טעונות במלואן בעמדות ייעודיות, ומבטל את הצורך להמתין לטעינה. עמדות החלפת סוללה יכולות להפחית משמעותית את זמן הטעינה ולשפר את הנוחות הכוללת של שימוש ברכב חשמלי.
  • שילוב רשת חכמה: שילוב עמדות טעינה עם מערכות רשת חכמות יכול לייעל את השימוש בחשמל, ולאפשר ניהול עומס טוב יותר ועלויות אנרגיה נמוכות יותר.

  כותבת המאמר: מיכל קינן

  חובבת טבע ומסוקרנת טכנולוגית

  היי, אני מיכל. כבת לדור שלישי של בני קיבוץ, החיבור שלי לטבע הוא מבטן ולידה. הפעילות שלי באתר אקו פאוור היא מתוך אג׳נדה אמיתית לקדם את נושא איכות הסביבה (וכמובן גם מתוך חיבה לטכנולוגיה וחדשנות). מוזמנים לקרוא עוד עלינו.

  התקשרו: 077-803-5894