מטען מהיר לרכב חשמלי

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או חייגו: 077-803-5894

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  רכבים חשמליים הפכו יותר ויותר נפוצים בכבישים ברחבי העולם. עם הפופולריות הגוברת הזו, הצורך בפתרון טעינה מהיר ויעיל מעולם לא היה מכריע יותר. מטענים מהירים למכוניות חשמליות לא רק מצמצמים את זמני הטעינה באופן משמעותי, אלא גם מבטיחים שבעלי רכבים חשמליים יכולים להטעין בנוחות את רכביהם ולהמשיך בנסיעותיהם ללא כל טרחה.

  מטעני רמה 2 הם צעד עלייה מהמטענים הסטנדרטיים ברמה 1 שמגיעים עם רוב כלי הרכב החשמליים. המטענים המהירים הללו פועלים על ספק כוח של 240 וולט, חיוניים לבעלי רכבי רכב שרוצים למקסם את טווח הנסיעה שלהם ולמזער את זמני הטעינה. מציאת המטען הנכון ברמה 2 חיונית לחוויית בעלות חלקה על רכבי רכב.

  יסודות המטען המהיר

  טכנולוגיות טעינה

  ישנן שלוש רמות עיקריות של טכנולוגיות טעינה עבור כלי רכב חשמליים: רמה 1, רמה 2 ורמה 3. כל רמה מייצגת מתח והספק שונים.

  • רמה 1: משתמש בשקעי חשמל סטנדרטיים של 120 וולט למגורים ומספק טעינה איטית, בדרך כלל לוקח שעות רבות לטעינה מלאה. זה הכי מתאים לשימוש ביתי.
  • רמה 2: מצריך חיבור 240 וולט ייעודי ויכול להטעין רכב חשמלי מהר משמעותית מרמה 1. מטענים ברמה 2 נפוצים בעמדות טעינה ציבוריות, במקומות עבודה, וניתן להתקין אותם גם בכתובת: הביתה.
  • רמה 3: טכנולוגיה זו המכונה טעינה מהירה DC, משתמשת במתחים גבוהים ודורשת טביעת רגל גדולה יותר מרמה 2. מטענים ברמה 3 נמצאים בדרך כלל לאורך מסדרונות כביש מהיר או באזורים מסחריים שבהם טעינה מהירה הכרחי.

  מהירויות טעינה

  מהירויות הטעינה המהירה של רכב חשמלי תלויות בגורמים כגון תפוקת הכוח של המטען וקיבולת הסוללה. זמני הטעינה עשויים להשתנות מאוד, אבל הנה רעיון כללי:

  • מטען AC מהיר: יכול להטעין מלא רכב חשמלי קטן תוך 3 עד 4 שעות.
  • מטען מהיר DC: יכול לטעון רכב חשמלי ל-80% תוך פחות משעה.

  חשוב להבין שמהירות הטעינה עשויה להיות מוגבלת גם על ידי מערכת הטעינה המשולבת של הרכב החשמלי, שקובעת באיזו מהירות הסוללה יכולה לקבל טעינה.

  בהתאם להנחיות שהוזכרו לעיל, מטענים מהירים יכולים להיות חיוניים במתן חווית טעינה נוחה לבעלי רכב חשמלי. על ידי הבנת היסודות של טכנולוגיות הטעינה ומהירויות הטעינה, בחירת המטען המתאים לצרכים האישיים הופכת לתהליך פשוט יותר.

  סוגי מטענים מהירים

  כאשר דנים במטענים מהירים למכוניות חשמליות, יש לקחת בחשבון שתי קטגוריות עיקריות: מטעני רמה 2 ומטעני רמה 3. סוגי מטענים אלה מציעים מהירויות ויכולות שונות לטעינת כלי רכב חשמליים.

  מטעני רמה 2

  מטענים ברמה 2 נמצאים בדרך כלל בבתים, במקומות עבודה ובעמדות טעינה ציבוריות. הם מספקים טעינה דרך שקע AC של 240 וולט (240 וולט) ויכולים לטעון רכב מהר פי חמישה עד שבעה מאשר מטען ברמה 1 עבור מכוניות חשמליות מלאות או עד פי שלושה מהר יותר עבור היברידיות פלאג-אין.

  כמה מאפיינים עיקריים של מטענים ברמה 2 כוללים:

  • זמני טעינה: 4-6 שעות עבור כלי רכב חשמליים מלאים ו-1-2 שעות עבור כלאיים פלאג-אין.
  • הספק: כ-3.3 עד 19.2 קילוואט.

  מטעני רמה 2 הם בדרך כלל נוחים יותר וקלים יותר להתקנה מאשר מטענים ברמה 3, מה שהופך אותם לאופציה אטרקטיבית לטעינה למגורים. עם זאת, ייתכן שהם לא יתאימו לנסיעות ארוכות או לצי מסחרי עקב זמני הטעינה הארוכים יותר בהשוואה למטענים ברמה 3.

  מטעני רמה 3

  מטעני רמה 3, הידועים גם כמטענים מהירים DC או מטענים מהירים, הם השיטה המהירה והיעילה ביותר לטעינת רכבים. הם מספקים טעינת DC במתח גבוה, בדרך כלל בין 400 וולט ל-900 וולט, המאפשרים זמן טעינה מופחת משמעותית בהשוואה למטענים ברמה 1 ורמה 2.

  מאפיינים עיקריים של מטענים ברמה 3 כוללים:

  • זמני טעינה: 20-30 דקות עבור טעינה של 80% של רכב חשמלי מלא.
  • הספק: לעתים קרובות מספק 50 קילוואט, אך יכול להגיע עד 350 קילוואט עבור דגמים מסוימים.

  מטעני רמה 3 פופולריים בעמדות טעינה ציבוריות לאורך כבישים מהירים ובמסגרות מסחריות כדי לאפשר זמני אספקה מהירים לנהגי רכבי רכב. למרות שהם דורשים ציוד מיוחד ויקר יותר בהשוואה למטענים ברמה 2, יכולות הטעינה המהירה הופכות אותם לבחירה פופולרית עבור נוסעים למרחקים ארוכים.

  בחירת המטען המהיר המתאים

  תאימות

  כאשר מחפשים מטען מהיר לרכב חשמלי, ודא שהמטען תואם ליציאת הטעינה של המכונית וליכולותיו. כלי רכב חשמליים משתמשים בסוגים שונים של מחברים כגון CHAdeMO, CCS ו-Type 2. בחירת המטען תלויה במותג ובדגם של הרכב החשמלי. חיוני לבדוק את המדריך למשתמש של הרכב או להתייעץ עם היצרן לקבלת הנחיות ספציפיות.

  הספק

  מהירות הטעינה של מטען מהיר משתנה בהתאם לתפוקת ההספק שלו, הנמדדת בקילו-וואט (kW). תפוקות כוח גבוהות יותר מובילות לזמני טעינה מהירים יותר. לדוגמה, מטען מהיר של 50 קילוואט עשוי להימשך כשעה לטעון סוללת רכב ל-80%, בעוד שמטען של 150 קילוואט יכול לקחת רק 20-30 דקות. עם זאת, זכור שקצב הטעינה המקסימלי של הרכב מגביל את מהירות הטעינה, אפילו בעמדות טעינה בהספק גבוה יותר.

  בעת הערכת מטענים מהירים, שקול את הגורמים הבאים:

  • קצב הטעינה המקסימלי של הרכב: רכבים חשמליים מסוימים נטענים מהר יותר מאחרים, אז חפשו מטען שעומד בקצב הטעינה המרבי של המכונית או חורג ממנה.
  • צורכי טעינה אופייניים: הערך באיזו תדירות הרכב יזדקק לטעינה מהירה ואת רמות הטעינה הרצויות במהלך הפעלות אלו. מטענים בהספק גבוה יותר עשויים להתאים יותר למשתמשים תכופים שזקוקים לטעינה מהירה.

  ניידות

  עבור בעלי רכב חשמלי המעדיפים טעינה תוך כדי תנועה, מטענים מהירים ניידים יכולים להיות אפשרות מעשית. מכשירים אלו מאפשרים טעינה במקומות שונים באמצעות שקע חשמל רגיל. שקול את ההיבטים הבאים לפני בחירת מטען מהיר נייד:

  • קלות תחבורה: חפש עיצוב קומפקטי וקל משקל שנוח לנשיאה ולאחסון.
  • סוגי תקע: בדוק את התאימות עם מקורות הכוח הזמינים במקומות טעינה מיועדים, כגון בית, מקום עבודה או עמדות טעינה ציבוריות.
  • תכונות בטיחות: בחר במטען עם אמצעי בטיחות מובנים, כגון הגנה מפני התחממות יתר ומניעת קצר חשמלי.

  לסיכום, בעת בחירת מטען מהיר לרכב חשמלי, התמקד בתאימות, בהספק ובניידות. על ידי התחשבות בגורמים אלו, ניתן למצוא את המטען המהיר המתאים ביותר לצרכים הספציפיים של רכב חשמלי מבלי להתפשר על יעילות או נוחות.

  כותבת המאמר: מיכל קינן

  חובבת טבע ומסוקרנת טכנולוגית

  היי, אני מיכל. כבת לדור שלישי של בני קיבוץ, החיבור שלי לטבע הוא מבטן ולידה. הפעילות שלי באתר אקו פאוור היא מתוך אג׳נדה אמיתית לקדם את נושא איכות הסביבה (וכמובן גם מתוך חיבה לטכנולוגיה וחדשנות). מוזמנים לקרוא עוד עלינו.

  התקשרו: 077-803-5894