עמדת טעינה ציבורית לרכב חשמלי

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או חייגו: 077-803-5894

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  ככל שהמעבר לכיוון כלי רכב חשמליים ממשיך לצבור תאוצה, הצורך בעמדות טעינה ציבוריות נוחות ונגישות הופך חשוב יותר ויותר. עמדות הטעינה אלו מספקות לנהגים אמצעי להטעין את רכביהם תוך כדי תנועה, מפחיתות "חרדת טווחים" ומעודדות אימוץ נוסף של רכבי רכב חשמליים. אחד המרכיבים הבסיסיים של תשתית מוצלחת כולל הבנת הסוגים השונים של מחברי טעינה, מיקומים ושירותים הזמינים לנהגים.

  עמדות טעינה ציבוריות מגיעות בפורמטים שונים, ומציעות מהירויות טעינה שונות כדי להתאים לצרכים המגוונים של בעלי רכבי רכב. עמדות רמה 1, למשל, מספקות את הטעינה האיטית ביותר ונמצאות בדרך כלל במקומות מגורים, בעוד שעמדות רמה 2 מציעות טעינה מהירה יותר באתרים מסחריים וחניונים ציבוריים. פתרון חזק יותר, DC Fast Chargers, מספק את מצב הטעינה המהיר ביותר והוא ממוקם בדרך כלל לאורך כבישים מהירים לנוסעים למרחקים ארוכים או בקרבת יעדים פופולריים. ניתן לפשט את זיהוי עמדת הטעינה האידיאלית באמצעות יישומים ניידים המאפשרים למשתמשים לסנן לפי הרכב הספציפי שלהם, רמת הספק מועדפת והעדפות אחרות.

  סוגי עמדות טעינה ציבוריות

  כאשר מדובר בטעינת רכבים חשמליים, ישנם שלושה סוגים עיקריים של עמדות טעינה ציבוריות זמינות: רמה 1, רמה 2 וטעינה מהירה DC. כל סוג של עמדת טעינה מציעה רמות הספק ומהירויות טעינה שונות, מה שהופך אותן למתאימים למצבים ולצרכים שונים של הרכב.

  רמה 1

  עמדות טעינה ברמה 1 משתמשות בשקעי 110 וולט סטנדרטיים, הנפוצים באזורי מגורים. למרות שהיא נוחה וזולה, שיטת הטעינה הזו איטית יחסית, ומספקת טווח של כ-2 עד 5 מיילים לשעה של טעינה. בשל תפוקת הכוח הנמוכה יותר, עמדות רמה 1 מתאימות ביותר לשימוש לטווח קצר, כגון כאשר חונים למספר שעות במרכז קניות או במקום עבודה.

  רמה 2

  עלייה מרמה 1, עמדות טעינה ברמה 2 מספקות חשמל דרך שקע 240 וולט, בדומה לאלו המשמשות למכשירי חשמל ביתיים כבדים. הם יכולים לספק טווח של 10 עד 20 מייל לשעה טעינה, בהתאם ליכולות הרכב והמטען. עמדות רמה 2 נמצאות בדרך כלל בקניונים, מבני חניה ומקומות עבודה, מה שהופך אותן לאופציה אידיאלית עבור שהות חניה ארוכות יותר או עבור משתמשים הזקוקים לטעינה מהירה יותר.

  כמה תכונות עיקריות של עמדות טעינה ברמה 2 כוללות:

  • הספק: 240 וולט, בדרך כלל 16 עד 80 אמפר.
  • סוגי מחברים: J1772 (בשימוש ברוב רכבי החשמל, למעט דגמי טסלה, הדורשים מתאם).
  • מהירות טעינה: 10 עד 20 מייל לשעה, תלוי ברכב.

  טעינה מהירה DC

  עמדות טעינה מהירה DC (המוכרות גם כרמה 3) מספקות את מהירויות הטעינה המהירות ביותר, מה שהופך אותן למתאימות לנסיעות למרחקים ארוכים או למצבים שבהם יש צורך בטעינה מהירה. עמדות אלו ממירות מתח AC במתח גבוה להספק DC ויכולות לספק רמת הספק גבוהה בהרבה – בדרך כלל נעה בין 50 קילוואט ל-350 קילוואט – ישירות לסוללה של רכב חשמלי. טעינה מהירה DC יכולה לספק טווח של 60 עד 100 מייל תוך 20 עד 30 דקות בלבד.

  ישנם שלושה סוגים עיקריים של מחברי טעינה מהירה DC, המשתנים לפי יצרן הרכב:

  1. CHAdeMO: בשימוש נפוץ על ידי יצרניות רכב יפניות כמו ניסאן ומיצובישי.
  2. CCS (מערכת טעינה משולבת): אומצה על ידי יצרניות רכב אמריקאיות ואירופיות רבות, כגון שברולט, BMW ופולקסווגן.
  3. מצדש על של טסלה: בלעדי לרכבי טסלה, בעלי מחבר קנייני.

  ככל שרשת הטעינה הציבורית ממשיכה להתרחב, נהגי רכבים יכולים להסתמך יותר ויותר על שילוב של עמדות טעינה מהירה ברמה 1, רמה 2 ו-DC כדי לשמור על כלי הרכב שלהם טעונים ומוכנים לכביש.

  יתרונות ואתגרים של עמדות טעינה ציבוריות

  יתרונות סביבתיים

  עמדות טעינה ציבוריות לרכבים חשמליים תורמות באופן משמעותי להפחתת פליטת הפחמן. מכיוון שעמדות אלו מופעלות על ידי מקורות אנרגיה נקיים, הן מפחיתות את השימוש בדלקים מאובנים. המעבר הזה לעבר תחבורה בעלת אנרגיה מתחדשת תומך במאמצים להילחם בשינויי האקלים ולשפר את איכות האוויר.

  יתרונות כלכליים

  בעלי רכב חשמלי נהנים מעלויות הדלק המופחתות הכרוכות בנהיגה חשמלית. בשל היעילות הגבוהה של רכיבי הנעה חשמלית, הפעלת רכב חשמלי היא בדרך כלל חסכונית יותר מהפעלת רכב בנזין או דיזל. עמדות טעינה ציבוריות עוזרות להפוך ניידות חשמלית למשתלמת עוד יותר על ידי מתן גישה נוחה למתקני טעינה.

  הרחבת עמדות הטעינה הציבוריות מייצרת גם יתרונות כלכליים במונחים של יצירת מקומות עבודה והזדמנויות השקעה. הפיתוח, ההתקנה והתחזוקה של עמדות טעינה יוצרים הזדמנויות עבודה חדשות במגזרי האנרגיה הירוקה והתחבורה. יתר על כן, האימוץ המוגבר של כלי רכב חשמליים ממריץ צמיחה בתעשיות קשורות, כגון ייצור סוללות.

  עם זאת, הרחבת תשתית הטעינה הציבורית מלווה באתגרים:

  • זמינות: המספר המצומצם של עמדות טעינה ציבוריות עלול לגרום לאי נוחות עבור נהגים שעשויים להמתין או לנסוע רחוק יותר כדי לגשת לאחת.
  • זמן טעינה: בהתאם לסוג המטען בשימוש, טעינת רכב עשויה להימשך מספר שעות, וליצור צוואר בקבוק בעמדות הטעינה בזמני שיא.
  • השפעה על רשת החשמל: הביקוש המוגבר לחשמל מעמדות טעינה ציבוריות עלול להעמיס על רשת החשמל, שעלול להוביל להפסקות אם לא מנוהלים כראוי.
  • עלויות השקעה: הקמה והתקנה של עמדות טעינה ציבוריות דורשות השקעות משמעותיות מראש, המחייבות תמיכה כספית מבעלי עניין שונים, כגון ממשלות ועסקים פרטיים.

  למרות האתגרים הללו, היתרונות הסביבתיים והכלכליים של עמדות טעינה ציבוריות לרכב חשמלי מספקות תמריץ חזק להמשך התרחבות ואימוץ. על ידי טיפול בבעיות אלה וזיקוק התשתית, רשתות טעינה ציבוריות יכולות לעזור לסלול את הדרך למערכת תחבורה נקייה, בת קיימא ובת קיימא כלכלית.

  עתיד עמדות הטעינה הציבוריות

  טעינה אלחוטית

  התפתחות משמעותית בנוף הטעינה של רכב היא הופעתה של טכנולוגיית הטעינה האלחוטית. נבדקים פתרונות חדשניים המאפשרים למכוניות חשמליות להיטען באופן אלחוטי באמצעות סלילי אינדוקציה המותקנים במקומות חניה. שיטה כזו מפשטת את תהליך הטעינה ומבטלת את הצורך בכבלי מחברים פיזיים.

  לצורה זו של טעינה ללא מגע יש פוטנציאל להשתלב בצורה חלקה בשגרה של בעלי רכבים חשמליים, מכיוון שהם יכולים להטעין את המכוניות שלהם בזמן שהם חונים במקומות ייעודיים שונים, כגון מרכזי קניות, משרדים ואפילו בכבישים. טעינה אלחוטית יכולה לעזור לחסוך זמן ולהגביר את הנוחות בבעלות על רכב חשמלי, ובסופו של דבר להאיץ את אימוץ הרכבים הללו בישראל ומחוצה לה.

  טעינה סולארית

  מגמה נוספת המתפתחת במערכת האקולוגית של טעינת רכב היא שילוב אנרגיה סולארית בעמדות טעינה ציבוריות. על ידי שימוש בפאנלים סולאריים כדי לרתום אנרגיה מתחדשת, עמדות אלו יכולות לתרום להפחתת ההסתמכות על רשת החשמל ולמזער את טביעת הרגל הפחמנית שלהן.

  עמדות טעינה סולאריות יכולות לתמוך בטעינת רכב חשמלי הן באזורים כפריים והן באזורים עירוניים שבהם הגישה למקורות חשמל מסורתיים עשויה להיות מוגבלת. יתרה מכך, הם יכולים לספק חשמל לרשת בזמנים שבהם הניצול שלהם נמוך, ובכך להפחית עוד יותר את העומס על הרשת.

  כותבת המאמר: מיכל קינן

  חובבת טבע ומסוקרנת טכנולוגית

  היי, אני מיכל. כבת לדור שלישי של בני קיבוץ, החיבור שלי לטבע הוא מבטן ולידה. הפעילות שלי באתר אקו פאוור היא מתוך אג׳נדה אמיתית לקדם את נושא איכות הסביבה (וכמובן גם מתוך חיבה לטכנולוגיה וחדשנות). מוזמנים לקרוא עוד עלינו.

  התקשרו: 077-803-5894