מטען נייד לרכב חשמלי חד פאזי

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או חייגו: 077-803-5894

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  רכבים חשמליים הופכים פופולריים יותר ויותר ברחבי העולם, כולל בישראל. עם העלייה הזו בפופולריות מגיע הצורך בפתרונות טעינה נוחים ויעילים, במיוחד כשמדובר ברכבים חשמליים חד פאזיים. מטען נייד הוא תשובה מצוינת לביקוש הגובר הזה, ומקל על בעלי רכבי רכב לטעון את המכוניות שלהם תוך כדי תנועה ולהקל על חרדת טווחים.

  מטען נייד לרכב חשמלי חד פאזי הוא מכשיר רב תכליתי ומעשי שניתן לחבר לשקעים שונים. מטענים אלו מיועדים לפעול במתחים שונים, ומספקים חווית טעינה נגישה יותר לאנשים שאין להם גישה למתקני טעינה ייעודיים בבית או בעבודה. ניתן לחבר את המטען לשקע רגיל ויכול להמריץ את סוללת הרכב כדי להרחיב את טווח הנסיעה.

  יסודות של מטען נייד

  טעינה חד פאזית

  טעינה חד פאזית מתייחסת לתהליך של טעינת רכב חשמלי באמצעות שקע חשמלי רגיל ומטען נייד. ברוב המקרים, מטענים אלו פועלים במתח של 120V, המספקים קצב טעינה של כ-4 מיילים של טווח לשעה. יתרון משמעותי אחד של טעינה חד פאזית הוא הפשטות והנגישות של התהליך, שכן הוא מסתמך על שקעי חשמל זמינים באופן נרחב.

  חיוני לציין שטעינה חד פאזית באמצעות מטען נייד מביאה בדרך כלל לקצבי טעינה איטיים יותר בהשוואה לעמדות טעינה ייעודיות לרכב חשמלי. עם זאת, זה עדיין יכול להיות מועיל כאשר אפשרויות טעינה אחרות אינן זמינות או בעת טעינה לילה בזמן שינה.

  יישום עבור כלי רכב חשמליים

  מטענים ניידים שימושיים במיוחד עבור משתמשי רכב חשמלי הזקוקים לפתרונות טעינה נוחים מדי פעם. מטענים אלו הם קלים, קומפקטיים וקלים להובלה, ומאפשרים לנהגי רכבי רכב להחזיק אותם ברכבם ולהשתמש בהם בכל פעם שמתעוררת הזדמנות לטעינה. מספר דגמי מטען נייד זמינים בשוק, והם בדרך כלל מגיעים עם אורכי כבלים וסוגי תקע שונים.

  מקרה שימוש טיפוסי עבור מטענים ניידים הוא בעת ביקור חברים, בני משפחה או נסיעה לאזורים מרוחקים שבהם עמדות טעינה ייעודיות עשויות להיות נדירות. מטענים ניידים מאפשרים לנהגי רכבי רכב לטעון את רכביהם מכל שקע חשמלי סטנדרטי, ומספקים גמישות ושקט נפשי.

  למרות שמטענים ניידים עשויים שלא להחליף עמדות טעינה ייעודיות לשימוש יומיומי בשל קצבי הטעינה האיטיים יותר, הם עדיין משמשים כאפשרות משלימה חשובה עבור נהגים. מכשירים אלה מחזקים את המשתמשים להיות עצמאיים ופחות תלויים בתשתית טעינה מבוססת, ובסופו של דבר הופכים את הבעלות על רכב חשמלי לחוויה ריאלית ומהנה יותר.

  מפרטי מטען

  קיבולת סוללה

  למטען הנייד לרכב חשמלי חד פאזי יש קיבולת סוללה המשתנה בהתאם לדגם הספציפי. בדרך כלל, קיבולות הסוללה נעות בין 7 קילוואט ל-40 קילוואט. קיבולת סוללה גדולה יותר מספקת יותר כוח לרכב החשמלי, ומאפשרת לו לנסוע מרחקים ארוכים יותר לפני שהוא זקוק לטעינה.

  זמן טעינה

  זמן הטעינה הוא גורם חשוב שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מטען נייד. זמן הטעינה תלוי בהספק המוצא, בקיבולת המצבר ובטעינה השיורית בסוללת הרכב החשמלי. זמן טעינה טיפוסי לרכב חשמלי חד פאזי בעל קיבולת סוללה של 40 קילוואט עשוי להימשך כ4 עד 8 שעות באמצעות מטען ברמה 2 עם הספק של 7 קילוואט עד 22 קילוואט. שים לב שזמן הטעינה משתנה בהתאם למטען הספציפי ולדגם הרכב.

  מתח כניסה

  מתח הכניסה למטען חד פאזי נייד הוא בדרך כלל 220-240 וולט (V), שהוא המתח הסטנדרטי לשקעי חשמל למגורים בישראל. מתח זה מאפשר לטעון כלי רכב חשמליים בבית או במקומות אחרים עם ספק כוח תואם.

  מתח מוצא

  מתח המוצא עבור מטען חד פאזי נייד הוא גם 220-240V. מטענים ברמה 2, הנפוצים לרכבים חשמליים חד פאזיים, מספקים זמני טעינה מהירים יותר בהשוואה למטענים ברמה 1 מכיוון שהם מנצלים מתחים גבוהים יותר.

  סוג מטעןמתח כניסהמתח מוצאזמן טעינה
  רמה 1110-120V110-120V20+ שעות (בערך)
  רמה 2220-240V220-240V4-8 שעות (בערך)

  זכור כי זמני הטעינה עשויים להשתנות בהתאם למטען הספציפי ולדגם הרכב החשמלי.

  בחירת המטען הנכון

  תאימות

  כאשר בוחרים מטען לרכב חשמלי חד פאזי, חשוב לוודא שהמטען תואם לטכנולוגיית הטעינה המשולבת של הרכב. רוב המטענים המשולבים מדורגים בין 16A ל-32A ותומכים בחשמל חד פאזי. חקור את דרישות הטעינה הספציפיות של רכב חשמלי ובחר מטען שיכול להציע את רמות הזרם והמתח הנכונות לביצועים מיטביים.

  תכונות בטיחות

  בטיחות צריכה להיות בראש סדר העדיפויות בעת בחירת מטען לרכב. תכונות בטיחות שחשוב לחפש כוללות:

  • הגנה מפני תקלות קרקע (GFCI): תכונה זו מונעת זעזועים חשמליים על ידי ניטור הזרם הזורם דרך המטען וכיבוי אוטומטי אם מזוהה חוסר איזון.
  • הגנה מפני זרם יתר: תכונה הכרחית כדי להגן על המערכת החשמלית מפני נזק פוטנציאלי הנגרם כתוצאה ממשיכה מופרזת של זרם.
  • עמידות בפני מזג אוויר: מטענים המיועדים לשימוש חיצוני צריכים להיות בעלי מעטפת עמידה בפני מזג אוויר ולהיות עמידים מספיק כדי לעמוד בפני אבק, לכלוך ומים.

  על ידי בחירה במטען עם תכונות בטיחות אלו, משתמשי רכב חשמלי יכולים להבטיח חווית טעינה בטוחה.

  שיקולי תקציב

  העלות של מטעני רכב חשמלי עשויה להשתנות באופן משמעותי בהתאם לקמעונאי ולתכונות הספציפיות המוצעות. בעת הערכת התקציב, שקול את הגורמים הבאים:

  • סוג מטען: מטענים ברמה 1 הם בדרך כלל זולים יותר אך איטיים יותר, בעוד שמטענים ברמה 2 מספקים יכולות טעינה מהירות יותר וקישוריות רב-תכליתית, אך עשויים להגיע למחיר גבוה יותר.
  • עלויות התקנה: אם יש צורך להזמין איש מקצוע להתקנת מטען, הקפד לקחת בחשבון את עלות העבודה והחומרים.
  • תכונות נוספות: מטענים מסוימים מציעים תכונות מתקדמות כמו קישוריות לסמארטפון, תזמון טעינה וניטור צריכת אנרגיה, מה שעשוי להשפיע על המחיר הכולל.

  התחשבות בגורמים אלה יכולה לעזור במציאת המטען המתאים ביותר במסגרת התקציב הרצוי.

  כותבת המאמר: מיכל קינן

  חובבת טבע ומסוקרנת טכנולוגית

  היי, אני מיכל. כבת לדור שלישי של בני קיבוץ, החיבור שלי לטבע הוא מבטן ולידה. הפעילות שלי באתר אקו פאוור היא מתוך אג׳נדה אמיתית לקדם את נושא איכות הסביבה (וכמובן גם מתוך חיבה לטכנולוגיה וחדשנות). מוזמנים לקרוא עוד עלינו.

  התקשרו: 077-803-5894