כבל טעינה לרכב פלאג אין

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או חייגו: 077-803-5894

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  כבלי הטעינה של רכבים מתחברים הפכו לאביזרים חיוניים לבעלי רכב חשמלי. לרוב, מכונית חשמלית חדשה מגיעה עם שני סוגים של כבלי טעינה. כבלים אלו תומכים בהגדרות טעינה שונות, מה שהופך אותו נוח להטעין את הרכב בכל מקום שקיים מקור מתח מתאים. הבנת הסוגים השונים של כבלי הטעינה היא חיונית לחוויה חלקה של בעלות על מכוניות חשמליות.

  סוגי הכבלים הנפוצים ביותר הם כבל שקעים עם שלושה פינים וכבל מסוג 2. כבל השקע עם שלושה פינים, המכונה גם מטען נייד, מיועד לטעינה משקעים ביתיים סטנדרטיים. משתמשים יכולים פשוט לחבר את הכבל לרכב שלהם ולשקע חשמל רגיל. שיטת טעינה זו היא בדרך כלל איטית יותר אך מתאימה לתרחישים שבהם אין עמדת טעינה מיוחדת זמינה או לטעינת לילה בבית.

  מצד שני, הכבל מסוג 2 משמש בדרך כלל לנקודות טעינה ציבוריות ולקופסאות קיר ביתיות. כבל מסוג זה מציע קצבי טעינה מהירים יותר, מה שהופך אותו לאופציה אטרקטיבית עבור משתמשים שדורשים לעתים קרובות טעינה מהירה. בנוסף, מחברי סוג 2 סטנדרטיים ברובם בשוק הרכב, ובכך מקדמים תאימות לדגמים שונים. הבנת ההבדלים בין כבלי הטעינה הללו ותרחישי השימוש המתאימים שלהם מבטיחה חווית טעינה חלקה ויעילה של רכב חשמלי.

  סוגים של כבלי טעינת רכב תוקעים

  כבלי טעינה ברמה 1

  כבלי טעינה ברמה 1 מאפשרים לבעלי רכבים חשמליים להטעין את המכוניות שלהם באמצעות שקע סטנדרטי בעל שלושה שיניים. כבלים אלה כלולים בדרך כלל ברכישת רכב חשמלי או פלאג-אין היברידי חשמלי (PHEV). בעת שימוש בטעינה ברמה 1, תהליך הטעינה בדרך כלל איטי יותר, מכיוון שהוא מסתמך על ה-120 וולט הסטנדרטיים הזמינים ברוב שקעי הבית. אפשרות טעינה זו מתאימה ביותר לטעינת לילה או לכלי רכב עם קיבולת סוללה קטנה יותר.

  חלק מהתכונות של כבלי טעינה ברמה 1 כוללות:

  • תקע בעל שלושה שיניים לתאימות עם שקעים סטנדרטיים בקיר
  • קצב טעינה (הספק) של עד 1.9 קילוואט (kW)
  • מתאים לטעינת לילה או לקיבולת סוללה קטנה יותר

  כבלי טעינה ברמה 2

  אפשרות טעינה מהירה ויעילה יותר, כבלי טעינה ברמה 2 משתמשים באספקת חשמל של 240 וולט ודורשים וולבוקס או עמדת טעינה ייעודית. כבלים אלה מגיעים בדרך כלל עם מחבר שבעה פינים מסוג 2, שהפך לתקן האירופי המועדף לטעינה מהירה. עם זאת, חלק מהמכוניות הישנות עדיין עשויות להשתמש במחבר חמישה פינים מסוג 1.

  כבלי טעינה ברמה 2 מציעים את התכונות הבאות:

  • תאימות עם עמדות טעינה ייעודיות לרכב
  • קצב טעינה של 3.7 קילוואט עד 22 קילוואט, בהתאם לספק הכוח ולרכב
  • זמני טעינה מהירים יותר בהשוואה לרמה 1, מה שהופך אותו למתאים יותר לשימוש יומיומי

  חשוב לבעלי רכבי רכב להכיר את סוג כבל הטעינה והמחבר שהרכב שלהם דורש כדי להבטיח טעינה יעילה ותאימות לעמדות טעינה ציבוריות וביתיות. על ידי הבנת ההבדלים בין כבלי טעינה ברמה 1 ורמה 2, נהגי רכב חשמלי יכולים לקבל החלטות מושכלות לגבי טעינת רכביהם בצורה אופטימלית ולהאריך את תוחלת החיים והביצועים הכוללים של הרכבים החשמליים שלהם.

  מפרט כבלים

  אורך כבל

  כאשר בוחנים את אורך הכבל לטעינת רכב עם פלאג-אין, חיוני למצוא איזון בין נוחות ובטיחות. אורכי כבלים אופייניים נעים בין 5 ל-10 מטרים. כבל ארוך יותר מספק גמישות אך עלול ליצור סכנת מעידה. כבלים קצרים יותר יכולים לסייע במניעת סכנות פוטנציאליות, אך עלולים שלא להגיע ליציאת הטעינה של הרכב אם אינם ממוקמים כראוי. שקול את מקום החניה ואת מיקום נקודת הטעינה כדי לקבוע את אורך הכבל המתאים ביותר.

  מתח ואמפר

  המתח והאמפר עבור כבלי טעינה שונים בהתאם לסוג עמדת הטעינה ודרישות הרכב החשמלי. כך למשל, שקעים ביתיים רגילים בישראל מספקים 230V בזרם מרבי של 16A. באמצעות הגדרה זו, הטעינה עשויה להימשך זמן רב, במיוחד עבור כלי רכב עם קיבולת סוללה גדולה.

  לטעינה מהירה יותר, מומלצים קופסאות קיר ביתיות ייעודיות או עמדות טעינה ציבוריות. מטענים אלה מציעים בדרך כלל אפשרויות מתח וזרם גבוהים יותר כגון:

  • מטענים חד פאזיים: מספקים עד 7.4 קילוואט עם מתח 230V וזרם 32A.
  • מטענים תלת פאזיים: מציעים עד 22 קילוואט עם מתח 400V וזרם 32A לכל פאזה.

  זה חיוני להבטיח תאימות בין המטען לרכב החשמלי על ידי בדיקת סוג יציאת הטעינה ודרישות ההספק שלו. רוב כלי הרכב המתחברים משתמשים במחברים מסוג 2, התואמים לטעינה חד פאזית ותלת פאזית.

  זכור לבחור כבל טעינה התומך לא רק בדרישות הזרם של הרכב, אלא גם במתח הטעינה והזרם הצפויים כדי למקסם את הבטיחות ויעילות הטעינה.

  טיפים לבטיחות לטעינת כבלים

  כשמשתמשים בכבלי טעינה עבור כלי רכב חשמליים מחוברים, חיוני להבטיח את פעולתם בטוחה ויעילה. על ידי ציות להנחיות הבטיחות הללו, משתמשים יכולים להימנע מסיכונים פוטנציאליים ולהאריך את חיי כבלי הטעינה שלהם.

  בדוק את הכבל באופן קבוע

  חשוב לבעלי רכב לבדוק חזותית את כבלי הטעינה שלהם על בסיס קבוע. הם צריכים לחפש כל סימני בלאי, כגון שחיקה, חתכים או חוטים חשופים. אם נמצא נזק כלשהו, עליהם להחליף את הכבל באופן מיידי כדי למנוע סכנות חשמליות.

  אחסן במקום יבש

  כדי לשמור על היעילות ואריכות החיים של כבל הטעינה, יש חשיבות מכרעת לאחסנו בסביבה יבשה וקרירה. אחסון נכון לא רק מבטיח את עמידות הכבל אלא גם מונע סיכונים פוטנציאליים הנגרמים על ידי לחות או טמפרטורות קיצוניות. לנוחות נוספת, המשתמשים יכולים להשקיע בתיק אחסון או נרתיק מגן שתוכננו במיוחד עבור כבלי טעינה של רכב חשמלי.

  על ידי ביצוע ההנחיות הפשוטות הללו, בעלי רכבי פלאג-אין יכולים להבטיח שכבלי הטעינה שלהם יישארו תקינים, ומספקים חווית טעינה בטוחה ואמינה.

  כותבת המאמר: מיכל קינן

  חובבת טבע ומסוקרנת טכנולוגית

  היי, אני מיכל. כבת לדור שלישי של בני קיבוץ, החיבור שלי לטבע הוא מבטן ולידה. הפעילות שלי באתר אקו פאוור היא מתוך אג׳נדה אמיתית לקדם את נושא איכות הסביבה (וכמובן גם מתוך חיבה לטכנולוגיה וחדשנות). מוזמנים לקרוא עוד עלינו.

  התקשרו: 077-803-5894