כיצד מטעינים רכב חשמלי בעמדה ציבורית?

ככל שרכבים חשמליים הופכים פופולריים יותר ויותר, ההבנה כיצד להטעין אותם בעמדות ציבוריות חיונית לנהגים. עמדות טעינה ציבוריות מספקות דרך נוחה להטעין סוללות רכב כשאתה בדרכים, והכרת תהליך השימוש בהן יכולה להפוך את החוויה לחלקה ויעילה עבור הנהגים.

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון כאשר מתכננים להטעין רכב חשמלי בעמדה ציבורית הוא סוג המחבר הנדרש. המחבר הנפוץ ביותר הוא SAE J1772, המשמש לטעינה ברמה 1 ורמה 2 ותואם לכל מכונית חשמלית בארצות הברית. לא רק שמחברים אלה כלולים בדרך כלל עם הרכב, אלא שעמדות טעינה ציבוריות ברמה 2 משתמשות גם במחברי J1772, מה שהופך את הטעינה לנגישה לבעלי רכבי רכב.

סוגי עמדות טעינה

כאשר דנים בטעינת רכב חשמלי בעמדות ציבוריות, חיוני להבין את הסוגים השונים של עמדות הטעינה הזמינות. בדרך כלל ניתן לסווג עמדות אלו לשלוש רמות, המשתנות במהירויות הטעינה וביכולות הטעינה. חלק זה יבחן עמדות טעינה מהירה ברמה 1, רמה 2 ו-DC.

רמה 1

עמדות טעינה ברמה 1 משתמשות בשקע זרם חילופין רגיל של 120 וולט (AC), שהוא אותו סוג שנמצא ברוב משקי הבית. שיטת טעינה זו מספקת את מהירות הטעינה האיטית ביותר, בדרך כלל לוקח בין 8 ל-20 שעות לטעון את הסוללה במלואה, בהתאם לדגם הרכב ולקיבולת הסוללה.

כמה יתרונות של עמדות טעינה ברמה 1 הם הנגישות, עלות ההתקנה הנמוכה והתאימות לכל רכבי החשמל. עם זאת, בגלל מהירות הטעינה האיטית שלהם, ייתכן שהם לא יהיו האפשרות הטובה ביותר כאשר הזמן מהווה אילוץ.

רמה 2

עמדות טעינה ברמה 2 משתמשות בשקע AC של 240 וולט, שנמצא בדרך כלל בבנייני מגורים או מסחריים עבור מכשירים כמו מייבשי כביסה או תנורים. עמדות טעינה אלו מציעות מהירויות טעינה מהירות יותר בהשוואה לרמה 1, ולעתים קרובות לוקח בערך 4 עד 6 שעות לטעון סוללה במלואה.

יתרון משמעותי אחד של עמדות רמה 2 הוא התאימות האוניברסלית שלהן לכל כלי הרכב החשמליים של ארה"ב, שכן הם משתמשים במחבר SAE J1772. עמדות טעינה ציבוריות רבות משתמשות בטעינה ברמה 2, מה שמקל על נהגים לגשת אליהן במקומות שונים.

טעינה מהירה DC

טעינה מהירה DC, הידועה גם בשם טעינה ברמה 3, מציעה את מהירויות הטעינה המהירות ביותר הזמינות עבור כלי רכב חשמליים. עמדות אלו ממירות את זרם המתח הגבוה (AC) לזרם ישר (DC) לפני מסירתו לרכב. תהליך זה מאפשר לרכבים להטעין את הסוללות שלהם לקיבולת של כ-80% תוך כ-30 דקות עד שעה.

עם זאת, לא כל דגמי הרכב תומכים בטעינה מהירה DC, וסוגי המחברים עשויים להשתנות בהתאם לרכב. חלק מהמחברים הנפוצים בשימוש כוללים CCS (מערכת טעינה משולבת) ו-CHAdeMO.

בעת בחירת עמדת טעינה ציבורית, חיוני לקחת בחשבון גורמים כגון דגם הרכב, המחברים הזמינים ודרישות מהירות הטעינה. על ידי הבנת ההבחנות בין עמדות טעינה מהירה ברמה 1, רמה 2 ו-DC, נהגים יכולים לקבל החלטות מושכלות ולתכנן ביעילות את צורכי הטעינה שלהם.

כיצד להתחבר ולטעון

הגדרת חשבון

לפני שימוש בעמדת טעינה ציבורית, צריך להגדיר חשבון עם רשת הטעינה. לרוב זה כרוך בהרשמה לאתר האינטרנט שלהם או הורדת האפליקציה לנייד של ספק הרשת. צור פרופיל וספק את המידע הדרוש כגון שם, דוא"ל ופרטי תשלום. רשתות מסוימות עשויות להציע כרטיסי RFID לגישה קלה ולתשלום בעמדות טעינה.

התחלת החיוב

 1. אתרו עמדת טעינה תואמת לרכב החשמלי ואשר שהיא זמינה לשימוש.
 2. החנה את הרכב קרוב לעמדה כדי להבטיח שכבל הטעינה יכול להגיע ליציאת הטעינה.
 3. פתח את יציאת הטעינה ברכב, הממוקמת בדרך כלל ליד הפגוש הקדמי או האחורי.
 4. במידת הצורך, אמת את הפעלת הטעינה באמצעות האפליקציה לנייד של הרשת, כרטיס RFID או כל שיטה אחרת שסופקה על ידי הרשת.
 5. הרם בזהירות את המחבר מעמדת הטעינה וחבר אותו היטב ליציאת הטעינה של הרכב. החזק את תקע המחבר בחוזקה כדי להבטיח חיבור יציב במהלך תהליך 'לחיצת היד' הראשונית.
 6. לאחר אימות מוצלח וחיבור יציב, תהליך הטעינה יתחיל. עמדת הטעינה עשויה להציג מחוונים למצב הטעינה, זמן משוער להשלמתו ומידע רלוונטי אחר.

ניתוק וגימור

 1. לאחר שתהליך הטעינה הושלם או כשהגעת לרמת הטעינה הרצויה, סיים את פעולת הטעינה באמצעות האפליקציה לנייד של הרשת או כרטיס ה-RFID, במידת הצורך.
 2. הסר בזהירות את מחבר הטעינה מיציאת הרכב, והחזק אותו היטב כדי למנוע נזק.
 3. הצב את המחבר בחזרה על עמדת הטעינה, וודא שהוא מאובטח כהלכה.
 4. סגור את מכסה יציאת הטעינה של הרכב.
 5. בשלב זה, עמדת הטעינה עשויה להפיק קבלה או לשלוח אחת באימייל דרך האפליקציה של הרשת.

זכור, זמני הטעינה ישתנו בהתאם לכוח הטעינה הזמין ולקיבולת הסוללה של הרכב. חיוני להכיר את דרישות הטעינה הספציפיות של רכב חשמלי מסוים לחוויית טעינה אופטימלית.

טיפים להתנהגות ובטיחות בעמדת טעינה

שיתוף העמדה

כאשר נמצאים בעמדת טעינה ציבורית, חיוני להתחשב במשתמשים אחרים. המתן בתור בסבלנות אם העמדה עמוסה וכבד את מגבלות זמן הטעינה. במידת האפשר, הימנע מטעינה בשעות השיא; אנשים עם רמת סוללה נמוכה יותר עשויים להזדקק לעמדה באופן דחוף יותר.

מעקב אחר זמן הטעינה

עקוב אחר זמן הטעינה כדי להבטיח לא לתפוס את העמדה יותר מהנדרש. אם חלים דמי חניה בעמדה, התבקש לצאת כאשר הרכב הגיע לרמת החיוב הרצויה. במצבים שבהם נדרש מספר טלפון במהלך ההרשמה, חיוני להיות קשוב לשיחות או הודעות, שכן ייתכן שמפעיל עמדת הטעינה יצטרך ליצור קשר במקרה חירום או בעיות בעמדה.

טיפול נכון בעמדות טעינה

כאשר אתה משתמש בעמדות טעינה ציבוריות לרכב, טפל בציוד בזהירות ופעל לפי ההוראות שסופקו. הקפד לחבר את המטען לרכב בצורה נכונה ואבטח את כבלי הטעינה כראוי כדי למנוע סכנת מעידה. לאחר הטעינה, החזר את המטען לאזור האחסון המיועד לו וודא שהוא מאוחסן כהלכה כדי למנוע נזק אפשרי.

נימוס ואמצעי בטיחות נאותים בזמן טעינת רכב חשמלי בפומבי יתרום לחוויה חיובית עבור כל משתמשי הרכבים החשמליים. הקפדה על הנחיות אלו תסייע לשמור על אווירה מכובדת ויעילה בעמדות הטעינה הציבוריות.

התקשרו: 077-803-5894