איך לחבר עמדת טעינה לרכב?

ככל שרכבים חשמליים צוברים פופולריות, החשיבות של עמדות טעינה נוחות ונגישות הולכת ומתבהרת. אחת הדאגות העיקריות שיש לאנשים לגבי מכוניות חשמליות היא לדעת איך לחבר אותן לעמדת טעינה כדי להבטיח שהרכב שלהם יישאר טעון ומוכן לשימוש. מאמר זה יעמיק בתהליך של חיבור עמדת טעינה לרכב חשמלי, מה שיקל על הנהגים לשמור על אמצעי התחבורה המועדף עליהם.

קיימים מספר סוגים של עמדות טעינה עבור כלי רכב חשמליים, כאשר עמדות רמה 2 הן האפשרות הפופולרית ביותר לשימוש יומיומי. עמדות אלו מספקות דרך יעילה למלא את הסוללה של רכב חשמלי, ומעניקות לנהגים טווח נסיעה של כ-15 עד 25 מיילים לשעת טעינה. לדעת כיצד לחבר ולהשתמש בעמדות הטעינה הללו חיוני לבעלי מכוניות חשמליות ליהנות מהרכבים שלהם מבלי לדאוג לגבי מצברים שהתרוקנו.

הבנת עמדות טעינה

סוגים שונים של מטענים

כאשר מחברים עמדת טעינה לרכב, חיוני להבין את סוגי המטענים הזמינים. באופן כללי, ישנם שלושה סוגים עיקריים: רמה 1, רמה 2 וטעינה מהירה DC.

 • מטענים רמה 1 משתמשים בשקע סטנדרטי של 120 וולט, בדומה לאלו המשמשים למכשירי חשמל ביתיים. מטענים אלה מספקים קצב טעינה איטי, שלעיתים קרובות דורש שעות רבות כדי להטעין את הרכב במלואו.
 • מטענים רמה 2 מנצלים ספק כוח של 240 וולט ומספקים חווית טעינה מהירה יותר בהשוואה למטענים ברמה 1. הם נמצאים בדרך כלל בעמדות טעינה ציבוריות או שניתן להתקין אותם בבית.
 • עמדות טעינה מהירה DC, הידועות גם בשם מטענים ברמה 3, מספקות את קצב הטעינה המהיר ביותר שקיים. הם נמצאים בדרך כלל במקומות אסטרטגיים לאורך כבישים מהירים או באזורים עירוניים ומשתמשים בזרם ישר (DC) כדי להטעין רכב תוך דקות ולא שעות.

מהירויות טעינה

טעינת רכב חשמלי יכולה להימשך בין מספר דקות למספר שעות, תלוי בסוג המטען ובקיבולת הסוללה של הרכב. להלן סקירה קצרה של מהירויות הטעינה עבור כל סוג של מטען.

 • טעינה ברמה 1: טעינה ברמה 1 מספקת קצב טעינה של 2 עד 5 קילומטרים של טווח לשעת טעינה, מה שהופך אותו למתאים ביותר לטעינה של לילה או ארוכת טווח בזמן שהרכב חונה.
 • טעינה ברמה 2: מטענים ברמה 2 מציעים מהירויות טעינה מהירות יותר ממטענים ברמה 1, ומספקים טווח של כ-20 עד 40 קילומטרים לשעת טעינה. סוג מטען זה אידיאלי לשימוש ביתי וציבורי, והם עמדות הטעינה הציבוריות הזמינות ביותר.
 • טעינה מהירה DC: מטענים מהירים DC מספקים קצב טעינה מהיר בהרבה ממטענים ברמה 1 ורמה 2, ומספקים טווח של עד 250 קילומטרים תוך 30 דקות בלבד. עם זאת, חשוב לציין שלא כל דגמי רכב תואמים לטעינה מהירה DC, ומהירויות הטעינה עשויות להשתנות בהתאם ליכולות הסוללה והמטען של הרכב.

הבנת ההבדלים בין אפשרויות הטעינה הללו לבין המהירויות שלהן תעזור לבעלי רכבי רכב לבחור את עמדת הטעינה המתאימה ביותר ולמטב את זמני הטעינה שלהם לצרכים הספציפיים וליכולות הרכב שלהם.

תאימות לרכב

בדוק את יציאת הטעינה לרכב

כאשר מחפשים לחבר עמדת טעינה לרכב חשמלי, קבעו את סוג יציאת הטעינה בה המכונית משתמשת. יציאות הטעינה משתנות בהתאם ליצרן הרכב ומושפעות מתקנות ממשלתיות. חקור את המחבר הספציפי המתאים לרכב המיועד לפני השימוש בעמדת טעינה כדי למנוע בעיות תאימות.

סוגי רכב חשמלי

רכבים חשמליים מסווגים בעיקר לשלושה סוגים על סמך יכולות הטעינה שלהם. כל סוג דורש עמדת טעינה אחרת.

 1. רמה 1: רמה זו מספקת טעינה בסיסית דרך שקע 120V, בדומה לאלה הנפוצים בבתים. הוא מציע טעינה איטית אך אמינה. בדרך כלל, הוא יכול להיטען בסביבות 200 קילומטרים (124 מייל) תוך 20 שעות.
 2. רמה 2: עמדות הטעינה אלו דורשות שקע 240V ומספקות טעינה מהירה יותר, מהירה פי 3 עד 7 ממטען ברמה 1. מטענים ברמה 2 נמכרים בדרך כלל בנפרד מהמכונית. בעת בחירת מטען ברמה 2, שקול את התאימות שלו ליציאת הטעינה של הרכב כדי למנוע בעיות כלשהן.
 3. רמה 3 (טעינה מהירה DC): לטעינה מהירה בהרבה, עמדות רמה 3 מספקות זרם ישר (DC) אשר מקצר משמעותית את זמן הטעינה. כלי רכב זקוקים למחבר מיוחד עם יותר חוטים כדי להתמודד עם העומס החשמלי המוגבר. כיום, הרבה עמדות טעינה מהירה של DC מציעות אפשרויות חיבור מרובות לשירות דגמי רכב חשמליים שונים.

חיבור עמדת הטעינה

תהליך שלב אחר שלב

תהליך חיבור עמדת טעינה לרכב חשמלי הוא די פשוט. להלן השלבים:

 1. אתר עמדת טעינה ציבורית תואמת: ודא שהמחבר תואם לרכב; רוב כלי הרכב החשמליים בארה"ב משתמשים במחבר SAE J1772 עבור עמדות טעינה ברמה 1 ורמה 2.
 2. הורד את אפליקציית עמדת הטעינה: חלק מהמטענים הציבוריים דורשים הורדת אפליקציה, לאחר הכניסה, סרוק את קוד ה-QR של המטען, או הזן את מזהה המטען במקום המתאים באפליקציה.
 3. חבר את כבל הטעינה: חבר את כבל הטעינה ליציאת הטעינה של הרכב. ודא שהוא מחובר היטב.
 4. התחל חיוב: בצע תשלום דרך האפליקציה, אם רלוונטי; באמצעות כרטיס אשראי, או באמצעות כרטיס RFID. לאחר ביצוע התשלום, עמדת הטעינה תתחיל להטעין את הרכב החשמלי.
 5. עקוב אחר טעינה: עקוב אחר רמת הסוללה של הרכב והאפליקציה לקבלת עדכונים על התקדמות הטעינה.
 6. נתק את המטען: לאחר סיום פעולת הטעינה, נתק את כבל הטעינה מהרכב והחזר אותו לעמדת הטעינה.

אמצעי בטיחות

יש כמה אמצעי בטיחות שיש לנקוט בעת חיבור עמדת טעינה לרכב חשמלי:

 • אל תשתמש בכבלי טעינה פגומים: בדוק היטב את הכבל לאיתור בלאי או נזק לפני חיבורו לרכב.
 • הימנעו מעומס יתר של מעגלים חשמליים: בעת טעינה בבית, עבדו עם קבלן וחשמלאי על מנת להתקין קו 240 וולט ייעודי לעמדת הטעינה, על מנת להבטיח שהמעגל החשמלי יוכל להתמודד עם הספק של עמדת הטעינה דרישות.
 • שמור על אזור הטעינה נקי ממכשולים: ודא שהרכב ועמדת הטעינה נקיים מכל מכשול או סכנה, תוך מזעור הסיכון לתאונות במהלך תהליך הטעינה.
 • השתמש בציוד בטיחות מתאים: בעת טיפול ברכיבים חשמליים, ללבוש תמיד ציוד בטיחות מתאים, כגון כפפות גומי, כדי למזער את הסיכון להתחשמלות.
 • פעל על פי הנחיות היצרן: קרא תמיד ופעל לפי ההוראות שסופקו על ידי היצרן, שכן הנחיות אלה תוכננו במיוחד לתפעול בטוח ויעילה של הציוד.

לסיכום, חיבור רכב חשמלי לעמדת טעינה הוא תהליך פשוט. על ידי ביצוע ההוראות המפורטות והקפדה על אמצעי הבטיחות המומלצים, בעלי רכב יכולים להטעין ביעילות ובבטחה את כלי הרכב החשמליים שלהם בכל עת שצריך.

התקשרו: 077-803-5894