עמדת טעינה כפולה לרכב חשמלי

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או חייגו: 077-803-5894

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  עם הפופולריות הגוברת של כלי רכב חשמליים, הביקוש לפתרונות טעינה מהירים ויעילים נמצא בעלייה. פתרון חדשני אחד לתת מענה לצורך זה הוא עמדת הטעינה הכפולה, המאפשרת לבעלי רכבים חשמליים מרובים להטעין אותם בו זמנית במעגל אחד. ככל שמספר משקי הבית עם יותר מרכב חשמלי אחד גדל, עמדות הטעינה הכפולות הללו החלו למשוך תשומת לב רבה בשל המעשיות והנוחות שלהן.

  אחד היתרונות המרכזיים של עמדות הטעינה הכפולות הללו הוא שהן מספקות טעינה יעילה על ידי פיצול הכוח הזמין בין שני כלי הרכב. בכך הם מצמצמים משמעותית את הזמן הנדרש לטעינה מלאה של שני הרכבים החשמליים. זה חשוב במיוחד באזורים עירוניים שבהם המקום עשוי להיות מוגבל, ועמדות הטעינה מבוקשות מאוד. בנוסף, עמדות הטעינה אלו נועדו להיות תואמות למגוון רחב של כלי רכב חשמליים ולעקוב אחר אישורי בטיחות ותקנות.

  סקירה כללית של עמדות טעינה כפולות

  היתרונות של עמדות טעינה כפולות

  עמדות טעינה כפולות, כפי שהשם מרמז, נועדו להטעין שני כלי רכב חשמליים בו זמנית. זה מספק מגוון יתרונות הן למשתמשים והן לעסקים:

  • יעילות מוגברת: על ידי התאמה לשני רכבים בו-זמנית, עמדות טעינה כפולות יכולות להפחית את זמן ההמתנה לנהגים, ולהוביל לחוויית טעינה חלקה ומהירה יותר.
  • חסכון במקום: שני רכבים יכולים להיטען באותו מיקום, ולצמצם את השטח הנדרש להתקנה ולהפוך אותו לבחירה אידיאלית עבור מקומות עם שטח פנוי מוגבל.
  • חסכוני: התקנת עמדת טעינה כפולה יכולה להיות חסכונית יותר מהקמת שתי עמדות טעינה בודדות נפרדות, מכיוון שהיא בדרך כלל דורשת רק ספק כוח אחד ויכולה לחלוק חלק מהרכיבים.
  • משיכת לקוחות נוספים: לעסקים, מתן עמדות טעינה כפולות יכול להגביר את תנועת הרגל ולמשוך לקוחות פוטנציאליים המחזיקים ברכבי רכב חשמליים. זה גם יכול לעזור לבנות מוניטין של מפעל ידידותי לסביבה ומכוון לקוח.

  סוגי מטענים לרכב חשמלי

  ישנם שלושה סוגים עיקריים של מטענים לרכב חשמלי, מסווגים לפי מהירות הטעינה והספק שלהם:

  1. מטענים ברמה 1: מטענים אלה משתמשים בשקע 120 וולט סטנדרטי ונטענים בקצב של 2-5 ק"מ לשעה. הם מתאימים לשימוש ביתי אבל יכול לקחת זמן רב יותר כדי לטעון את רכב.
  2. מטענים ברמה 2: מטענים ברמה 2 משתמשים באספקת חשמל של 240 וולט ויכולים להוסיף כ-20 מייל (32 ק"מ) של טווח לשעת טעינה. מטענים אלה נמצאים בדרך כלל בעמדות טעינה ציבוריות ובמתקנים ביתיים, ומציעים חווית טעינה מהירה יותר ממטענים ברמה 1.
  3. מטענים מהירים DC: מטענים אלה מציעים את מהירויות הטעינה המהירות ביותר, ומספקים עד 120-150 קילומטרים של טווח עבור כל 30 דקות של טעינה. בדרך כלל, הם דורשים ציוד מיוחד בעל הספק גבוה ונמצאים בדרך כלל בעמדות טעינה מסחריות וכבישים מהירים.

  כאשר שוקלים עמדת טעינה כפולה, חיוני לבחור את סוג המטען המתאים בהתבסס על המיקום והשימוש הצפוי ברכב חשמלי. עמדות טעינה כפולות ברמה 2, הן אפשרויות פופולריות עבור התקנות מסחריות או מגורים בשל האיזון שלהן בין מהירות הטעינה ודרישות הספק.

  תכונות של עמדות טעינה כפולות

  תאימות אספקת חשמל

  עמדות טעינה כפולות נועדו לתמוך בכלי רכב חשמליים עם דרישות אספקת חשמל שונות. עמדות אלו יכולות להכיל רכבים התואמים לסוגי אספקה שונים כגון זרם חילופין (AC) וזרם ישר (DC). זה מספק גמישות לבעלי רכב ומבטיח חווית טעינה נוחה במיקום משותף.

  כמה עמדות טעינה כפולות מגיעות עם יכולת להתמודד עם ספקי כוח AC ו-DC, מה שמאפשר להן לטעון מספר סוגים של רכבים חשמליים בו זמנית. תאימות אספקת החשמל היא תכונה חיונית למשתמשים המפעילים יותר מרכב חשמלי אחד או חולקים משאבי טעינה עם שכנים או עמיתים.

  מהירות טעינה

  אחת התכונות המרכזיות של עמדות טעינה כפולות היא מהירות הטעינה שלהן. עמדות אלו נועדו לספק טעינה מהירה ונוחה למספר רכבים בו-זמנית. מהירות הטעינה תלויה בעיקר ביכולת ההספק של העמדה, הנמדדת בקילו-ואט (kW).

  בדרך כלל, עמדות טעינה כפולות יכולות לספק חשמל ברמות שונות. לדוגמה, עמדות מסוימות מציעות טעינה ברמה 2, שנעה בין 3 ל-22 קילוואט, בעוד שעמדות אחרות מספקות טעינה מהירה DC, שיכולה לספק עד 50 קילוואט ומעלה. עם יכולות כוח גבוהות יותר, ניתן להטעין רכבים חשמליים במהירות וביעילות, ולצמצם את זמן ההמתנה הכולל למשתמשים.

  כמה עמדות טעינה כפולות מציעות גם יכולות טעינה דו-כיוונית, המאפשרות טעינה מהירה עוד יותר. עמדה דו-כיוונית יכולה לספק עד 22 קילוואט של הספק, כמעט כפול מהמהירות של עמדת טעינה טיפוסית של רמה 2 AC. תכונה זו יוצרת חווית טעינה יעילה יותר וחוסכת זמן עבור בעלי רכב חשמלי.

  בחירת עמדת הטעינה הכפולה הנכונה

  צורכי טעינה

  כאשר בוחרים בעמדת טעינה כפולה, קחו בחשבון את צורכי הטעינה של כלי הרכב החשמליים. קיימות רמות שונות של עמדות טעינה זמינות, כאשר עמדות רמה 2 הן הבחירה הנפוצה ביותר לטעינה ביתית וציבורית. עמדות אלה נטענות בדרך כלל בכ-6 קילוואט (kW) או מעט יותר, ויכולות להוסיף טווח של כ-20 מיילים לשעה של טעינה.

  כמה גורמים שיש לקחת בחשבון כוללים:

  • הרגלי טעינה נוכחיים ומהירות טעינה נדרשת
  • מספר רכבי החשמל שיש לטעון בו-זמנית
  • דרישות נסיעה למרחקים וטעינה יומית
  • זמינות מקום להתקנה

  תאימות לכלי רכב חשמליים

  חשוב לוודא שעמדת הטעינה הכפולה שנבחרה תואמת לרכבי החשמל שיש לטעון. רוב רכבי החשמל תומכים בטעינה ברמה 2; עם זאת, עמדת הטעינה צריכה לעמוד בדרישות של דגמי הרכב הספציפיים. בנוסף, חלק מעמדות הטעינה עשויות להציע תכונות נוספות, כגון:

  • הספק מתכוונן
  • תזמון אוטומטי
  • גישה ושליטה מרחוק
  • שילוב אפליקציות לסמארטפון

  כותבת המאמר: מיכל קינן

  חובבת טבע ומסוקרנת טכנולוגית

  היי, אני מיכל. כבת לדור שלישי של בני קיבוץ, החיבור שלי לטבע הוא מבטן ולידה. הפעילות שלי באתר אקו פאוור היא מתוך אג׳נדה אמיתית לקדם את נושא איכות הסביבה (וכמובן גם מתוך חיבה לטכנולוגיה וחדשנות). מוזמנים לקרוא עוד עלינו.

  התקשרו: 077-803-5894